תיעוד עיקול רכבי היוקרה ומעצר היורה בחתונה

המשטרה פשטה אתמול לפנות בוקר (שלישי) על היישוב אכסאל שבגליל התחתון במבצע משותף עם רשות המיסים. במבצע עוקלו 26 מכוניות יוקרה של תושבים שצברו חובות למע"מ ומס הכנסה בסכום כולל של כשבעה מיליון שקל. אדם אחד עוכב לחקירה.
במקביל, בפעילות של שוטרי מחוז הצפון ביישוב נתפס נשק מסוג M-16, כמו גם רכב שטח ששימש חשודים לאירועי ירי ביישוב. שני חשודים נעצרו במקום.
במבצע משטרתי אחר ביישוב זרזיר, פעלו שוטרים סמויים למעצר גבר שהחל לירות במהלך חתונה. למעצר סייע רחפן שתיעד את אותו גבר יורה באוויר. גם ביישובים טייבה, דבוריה ואום אל-גאנם נערכו סריקות אחר אמצעי לחימה ונתפסו שלושה אקדחים, מחסניות, תחמושת וסמים שלא לצריכה עצמית. שני חשודים נעצרו במקום.
4 צפייה בגלריה
רכבי היוקרה שנתפסו
רכבי היוקרה שנתפסו
רכבי היוקרה שעוקלו
4 צפייה בגלריה
הנשקים שנתפסו
הנשקים שנתפסו
נשק שנתפס במבצע המשטרתי. שני חשודים נעצרו
תושב אכסאל בירך על תפיסת הנשק ביישוב. "זו עבודה חשובה. כל נשק שנתפס מציל חיי אדם. אין עוד מקום לפשיעה, חייבים לנקות אותה מכל מקום ואסור להשאיר פושעים משוחררים", הוא אמר.
תושב זרזיר סיפר: "אנחנו סובלים מתופעת ירי בחתונות. הייתי רוצה שהמשטרה תפעל ביד קשה נגד היורים שמסכנים את חיי אנשים. לא מזמן פגע בבית ירי תועה שיצא מאחת החתונות. הקליע יכול היה לרצוח אחד מבני המשפחה".
מנתוני המשטרה עולה כי בסך הכול מתחילת השנה נתפסו במחוז הצפוני 788 אמצעי לחימה, בהם 414 רובים ואקדחים. במקביל, נעצרו 750 חשודים במעורבות בעבירות אמל"ח. בסך הכול נתפסו 169 רובים, 245 אקדחים, 331 רימונים, 27 מטעני חבלה ועוד 16 לבנות חבלה.
במשטרה אמרו כי "משטרת ישראל ורשות המיסים ימשיכו לפעול בכל הכלים העומדים לרשותן ובשיתוף פעולה על מנת לאכוף את כלל החוקים בכל מקום וזמן וזאת על מנת לשמר את המשילות, יכולת ההרתעה ולהגברת האכיפה הכלכלית". בפעילות לעיקול רכבי היוקרה השתתפו עובדי היחידה הצפונית לאכיפת הגבייה ברשות המיסים (הוצל"פ חיפה והצפון), עובדי מע"מ נוף הגליל, עובדי פקיד שומה נצרת ושוטרים מתחנת עפולה במרחב העמקים. במשטרה אמרו שלפעילות קדמה הכנה ואיסוף מודיעין יסודי של מע"מ ומס הכנסה לאיתור סרבני מס.
מפקד מחוז הצפון של המשטרה, ניצב שמעון לביא, אמר: "שוטרי משטרת ישראל פועלים בקו הראשון במלחמה נגד האלימות ואירועי הירי תוך סיכון ממשי של חייהם. מחוז צפון עבר מהגנה להתקפה והשוטרים חדורים ברוח לחימה וחתירה למגע, מסכלים יום יום ניסיונות רצח במסגרת סכסוכים בחברה הערבית.
"השוטרים שלנו מסתערים על עבריינים חמושים ומבצעים מעצרים שאף מתפתחים לחילופי ירי, אירועי דריסה ונפגעים בנפש מקרב השוטרים במטרה לשמור על חפים מפשע. העבריינים האלה צריכים להיכלא מאחורי סורג ובריח למשך שנים רבות. נשק שנתפס היום לא יהרוג מחר".