4 צפייה בגלריה
אנתוני פאוצ'י
אנתוני פאוצ'י
"מתוסכל מאוד, זו מצוקה מיותרת"
(צילום: AP)
ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה של הבית הלבן להתמודדות עם נגיף הקורונה, אמר כי ארה"ב נמצאת ב"מצוקה קשה אך מיותרת" של תחלואת קורונה, וכי המצוקה הזו נגרמת מאנשים המסרבים להתחסן ומהתפשטות זן הדלתא. בריאיון לרשת CNN אמר פאוצ'י כי הוא "מתוסכל מאוד" מהמצב והזהיר: "אנחנו צועדים בכיוון הלא נכון".
לפי נתוני המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) יותר מ-163 מיליון בני אדם בארה"ב, שהם כ-49% מהאוכלוסייה במדינה, מחוסנים לחלוטין. אם מייחסים את הנתון רק לאוכלוסייה הזכאית לחיסון - כלומר, בני 12 ומעלה - הוא עולה ל-57%. "ההדבקות הן בעיה בעיקר בקרב הלא מחוסנים, וזו הסיבה שבגללה אנחנו מתחננים למעשה שייצאו להתחסן", אמר פאוצ'י.
4 צפייה בגלריה
אנשים עם מסכות רכבת תחתית ניו יורק ארה"ב
אנשים עם מסכות רכבת תחתית ניו יורק ארה"ב
המסכות יחזרו? הרכבת התחתית בניו יורק
(צילום: AFP)
4 צפייה בגלריה
מתחסנים במנה השלישית לקורונה
מתחסנים במנה השלישית לקורונה
בקרוב חיסון שלישי למדוכאי חיסון ומושתלים. "הצעד נשקל"
(צילום: AFP)
4 צפייה בגלריה
ארה"ב נגיף קורונה בדיקה ב ניו יורק
ארה"ב נגיף קורונה בדיקה ב ניו יורק
ממוצע הנדבקים היומי זינק פי ארבעה תוך חודש בלבד. ארכיון
(צילום: EPA)
לפי הנתונים המתפרסמים מדי יום ב"ניו יורק טיימס" ממוצע הנדבקים היומי בשבוע האחרון כבר עומד על יותר מ-51 אלף. לשם השוואה, רק לפני שבוע עמד הממוצע היומי על כ-32 אלף "בלבד", מה שמעיד על קצב הדבקה הולך וגובר. לפני חודש בדיוק עמד הממוצע השבועי על קרוב ל-12 אלף נדבקים ביממה, כך שמדובר בזינוק של יותר מפי ארבעה בתוך חודש בלבד.
לדברי פאוצ'י, בעקבות הנתונים המדאיגים גורמי הבריאות האמריקנים שוקלים לשוב ולחייב עטיית מסכות במקומות סגורים. בנוסף דנים הגורמים במתן מנת חיסון שלישית, תחילה למושתלים ומדוכאי חיסון, כפי שכבר נעשה בישראל. פאוצ'י, המשמש בין היתר כיועץ הרפואה הראשי של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, סיפר כי השתתף בשיחות על שינוי הנחיות עטיית המסכה.
פאוצ'י ציין בריאיון כי במחוזות בהם שיעורי ההדבקה עולים בקצב, כמו לדוגמא בלוס אנג'לס, כבר ממליצים לכלל התושבים, מחוסנים ולא מחוסנים, לשוב ולעטות מסכות במרחב הציבורי. הוא גם שיבח כמה מהמושלים הרפובליקנים, וציין לטובה את מושל ארקנסו ואת מושל פלורידה, שמעודדים את תומכיהם להתחסן. במדינות אלה שיעורי ההתחסנות הם מהנמוכים במדינה. "הייתי רוצה לראות יותר ויותר מהמנהיגים באזורים אלה יוצאים החוצה וקוראים לקהל בוחריהם להתחסן", אמר פאוצ'י.