תיעוד ממצלמת גוף של רס''מ ע' שחיסל את המחבל בבני ברק
(צילום: דוברות המשטרה)

מהכפר בשומרון ועד זירת הפיגוע, במכונית אחת: מפרטים חדשים שמתבררים על הפיגוע אתמול בבני ברק, שבו נרצחו חמישה בני אדם, עולה כי באופן חריג מאוד המחבל דיא חמארשה יצא ברכב הונדה סיוויק אפור מכפרו יעבד שבשומרון, עבר דרך כפר אחר באזור והגיע עד לזירת הפיגוע - והכול באותה מכונית.
המכונית הישראלית שבה השתמש היא מכונית ישראלית שהורדה מהכביש, שהחליפו את לוחית הרישוי שלה ללוחית רישוי צהובה אחרת, של מרצדס שגם היא הורדה מהכביש. גם את הנשק לקח המחבל מכפרו. שורת סייענים עזרה לו, מבלי ששב"כ זיהה זאת. כפי שפורסם ב-ynet הבוקר, הוא לא משתמש ברובה M-16 צה"לי, אלא בנשק ששימש לאיירסופט והוחלף לו המכלול למכלול רגיל של M-16 תקני.
2 צפייה בגלריה
תיעוד חיסול המחבל ממצלמת הגוף של שוטרים בזירה
תיעוד חיסול המחבל ממצלמת הגוף של שוטרים בזירה
המחבל ורגע חיסולו
(צילום: דוברות המשטרה)
לכן, כפי שתיאר גם חובש מד"א שניצב מול המחבל, לנשק היו גם מעצורים שמנעו אסון גדול יותר. כל אלו, בנוסף לעובדה שהוא כבר הורשע בתכנון פיגוע תופת לפני כעשור, מגדילים עוד יותר את הכשל בסיכול הפיגוע.
על גופו של המחבל נמצאו סכין, 500 שקלים וכרטיס רב-קו. שוהה בלתי חוקי באתר בנייה סמוך שצילם את האירוע בזמן אמת נחקר וזוכה. התברר כי צילם מסקרנות בלבד.
2 צפייה בגלריה
ויקטור סורוקופוט ודימיטרי מיטריק
ויקטור סורוקופוט ודימיטרי מיטריק
ויקטור סורוקופוט ודימיטרי מיטריק, אזרחי אוקראינה שנרצחו בפיגוע
מתחילת גל הטרור לפני שבוע נמנו כבר 11 נרצחים. חמישה מהם - השוטר רס"מ אמיר חורי וארבעה נרצחים - נרצחו בפיגוע אתמול בבני ברק. שניים מהנרצחים - הרב אבישי דוד יחזקאל ויעקב ישראל שלום - הובאו היום למנוחות.
בפיגוע נרצחו גם שני אזרחי אוקראינה, ששהו בישראל שלא כחוק - ויקטור סורוקופוט (32) ודמיטרי מיטריק (23). סורוקופוט נכנס לישראל עם אשתו בספטמבר 2016 כתייר ובקשתו למקלט מדצמבר 2016 נדחתה ביוני 2020.
מיטריק נכנס לישראל בשנת 2019, גם כן עם ויזת תייר. הוא שהה שלא כחוק מסוף ינואר של אותה שנה והתגורר עם חברתו. השניים נרצחו בפיגוע הטרור, בעת שבארצם משתוללת כבר יותר חודש מלחמה.
דבריו של בנט בעקבות רצף הפיגועים
(צילום: לע"מ)

הערב החלה ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני הראשונה מאז החל גל הטרור הנוכחי, כאשר ראש הממשלה נפתלי בנט שנדבק בקורונה נמצא בביתו ברעננה ומשתתף באמצעות VC מאובטח.
בדיון ידונו השרים בהקלות הרמדאן המתוכננות והאם יש להקפיא אותן. לפי ההערכות, ההקלות לא יבוטלו - לפחות לא היום - ובממשלה ימתינו עוד כמה ימים כדי לראות את ההתפתחויות בשטח. לשרים יש עוד תשעה ימים לקבל החלטה סופית בנושא.
שר הביטחון בני גנץ נשאל על ידי ynet הערב בנוגע לאותן הקלות, ואמר: "נמשיך את השיח ואת הקשר בכל הדרגים עם הרשות הפלסטינית וגורמיה, זה היה גם חשוב מאוד שנשיא הרשות הביע גינוי לפעולות הטרור האלה. נמשיך לשמור על קשר, איפה שאפשר לאפשר את שמחת החג ואת המשך החיים הכלכליים-אזרחיים, כך נכון לעשות. איפה שנמצא עצמנו עם שיקולים ביטחוניים נפעיל שיקולים ביטחוניים בהתאמה".