3 צפייה בגלריה
רן ארז
רן ארז
ארז
(צילום: הדר יואביאן)
ארגון המורים העל-יסודיים אסר אתמול (ראשון) על מורים לקיים מסיבות סיום בשכבות י', יא' ו-יב', וכן אסר על יציאות למסעות לפולין. ההחלטה מגיעה במסגרת מאבק שמנהל הארגון סביב משא ומתן עם משרד האוצר על הסכם שכר המורים.
חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, כתב ליו"ר ארגון המורים רן ארז: "הודעתך על אי קיום מסיבות סיום ועל אי קיום מסעות לפולין היא חציית קו אדום ופגיעה בלתי הפיכה בתלמידים. השלטון המקומי לא יעמוד מהצד וינקוט בכל הצעדים הנדרשים לשחרר את התלמידים לסיים את השנה על כל הפעילויות המתוכננות". בשלטון המקומי הוסיפו כי יפנו לבית הדין להוצאת צווי מניעה נגד ארגון המורים, אם הארגון לא יבטל את החלטתו למנוע מסיבות סיום ומסעות לפולין.
הנהגת ההורים הארצית מסרה בתגובה להחלטת ארגון המורים כי "הילדים שלנו לא מעניינים את רן ארז. ראינו את זה באופן ברור במשחקי הכוחות וכיפופי הידיים שלו ושל הארגון מול משרד החינוך, שהתבטאו בין היתר בהסתרת תוצאות מבחני המגן מהילדים, שדרשנו שבית המשפט יאלץ אותו לחשוף, וכעת בתרגיל הציני החדש - למנוע מהילדים לסיים 12 שנות לימוד כמו שצריך במסיבות סיום ולמנוע מהם לצאת למסעות".
3 צפייה בגלריה
ועידת "האנשים של המדינה"
ועידת "האנשים של המדינה"
"לא נעמוד מהצד". ביבס
(צילום: יואב דודקביץ')
בהודעת הנהגת ההורים הארצית נמסר בנוסף כי "זו לא התנהלות - זו הפקרות. אנחנו קוראים לכלל המורים חברי הארגון לדחות את ההנחיה הלא ראויה הזו ולסיים את השנה כמו שראוי וצריך".
גם מועצת התלמידים והנוער הארצית הגיבה למהלך, ופנתה לארז: "לא ניתן לך לפגוע בזיכרון השואה ולהשתמש בנו ככלי במשא ומתן. החלטת ארגון המורים לבטל את המסעות לפולין אחרי מאבק ממושך להחזרתם היא פגיעה אנושה בזיכרון השואה בקרב הנוער, שמהווה את הבסיס לאחדות החברה הישראלית.
"כמו כן, ביטול טקסי הפרידה של תלמידי התיכונים והמורים שלהם היא פגיעה לא אנושית ורעה בהם. אחרי שנה קשה שבה ארגון המורים לא פספס הזדמנות לפגוע בקשר האמון העדין שבין התלמידים למורים שלהם, הוא בוחר אפילו למנוע סיום מכובד למורים ולתלמידים".
3 צפייה בגלריה
יואב קיש בהצהרה לתקשורת בנושא החינוך לגיל הרך
יואב קיש בהצהרה לתקשורת בנושא החינוך לגיל הרך
קיש: "התלמידים אינם יכולים לשמש כלי במשא ומתן"
(צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית הלומד בכיתה יב', רן שי, מסר כי "אנו קוראים למורים שלנו להרים קול זעקה ולא לחשוש להתנגד לעיצומי ארגון המורים, שפוגעים בהם. רן ארז עבר קו אדום. אנו דורשים מארגון המורים לעצור את הפגיעה בתלמידים ובמורים במיידי, לאפשר לנו לסיים את הלימודים בכבוד ולא לפגוע בזיכרון השואה".
משרד החינוך מסר: "המשרד רואה בחומרה רבה את הצהרת יו"ר ארגון המורים לפגיעה במסעות לפולין ובמסיבות הסיום. ההחלטה על הפגיעה במסעות לפולין הינה פגיעה ערכית שאינה מידתית, שלא רק פוגעת פגיעה קשה ובלתי הפיכה בתלמידים, אלא פוגעת גם באופן ישיר במורים ובהזדמנות שניתנת להם להוביל את תלמידיהם במסע ייחודי אשר ישפיע עליהם רבות בהמשך החיים".
שר החינוך יואב קיש קרא לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' ולארז "להפסיק באופן מיידי את הפגיעה הקשה בתלמידים". לדבריו, "התלמידים אינם יכולים לשמש כלי במשא ומתן בין ארגון המורים לאוצר. על שר האוצר סמוטריץ' לזמן את יו"ר ארגון המורים רן ארז בדחיפות לאחר העברת תקציב המדינה במטרה להגיע להסכם עד שייצא עשן לבן. המשרד תומך ומגשר במשא ומתן ודוחף ככל יכולתו בחודשים האחרונים להעלאת שכר משמעותית למורים, אך לא ניתן לעשות זאת על גב התלמידים".
פורסם לראשונה: 22:00, 21.05.23