2 צפייה בגלריה
תקיפה בסוריה סוריה דמשק
תקיפה בסוריה סוריה דמשק
תקיפה בדמשק, ארכיון
(צילום: EPA)
סוכנות הידיעות הממלכתית הסורית "סאנא" מסרה הלילה (בין שלישי לרביעי) כי מערכות ההגנה האוויריות של סוריה הופעלו בעקבות תקיפה של ישראל בבירה דמשק. פיצוצים נשמעו בשמי הבירה. מקור צבאי סורי אמר ל"סאנא" כי ישראל שיגרה מספר טילים לאזור דמשק וכי סוריה יירטה את רוב הטילים, ששוגרו לטענתו מטבריה זמן קצר לאחר חצות.
לפי הצבא הסורי, ארבעה חיילים נהרגו בתקיפה - וממדי הנזק עוד נבדקים. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, גוף אופוזיציה, עדכן הערב ממקורותיו כי בתקיפות נהרגו תשעה בני אדם - חמישה בעלי אזרחות סורית וארבעה שלא ידועה זהותם החברים במיליציות הכפופות לאיראן. אין אימות ממקורות נוספים לגבי מספר ההרוגים.
הערוץ הסעודי אל-חדת' דיווח הלילה כי התקיפה של ישראל כוונה למשלוחי נשק שהיו אמורים להגיע לחיזבאללה, ובוצעה בשדה התעופה מדרום לבירת סוריה. בנוסף, המרכז הסורי לזכויות אדם שמזוהה עם האופוזיציה ויושב בלונדון, אמר שכמה טילים פגעו באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק בקצה הדרומי של הבירה, וכי נפגעו מחסנים של הצבא הסורי ושל איראן.
2 צפייה בגלריה
מערכות ההגנה האווירית הופעלו בשמי דמשק
מערכות ההגנה האווירית הופעלו בשמי דמשק
תקיפה בסוריה. ארכיון
(צילום: AFP)
אתמול בערב הודיע דובר צה"ל כי במהלך פעילות שגרתית, נפל רחפן של צה"ל בשטח סוריה. הוא הוסיף כי אין חשש לדליפת מידע והאירוע מתוחקר.
לפני כשבועיים דווח בסוריה כי ישראל תקפה מהאוויר כמה יעדים באזור דמשק. צבא סוריה מסר כי נגרם נזק לרכוש בלבד. חמישה ימים לפני כן האשימה סוריה את ישראל בתקיפה שבוצעה באופן חריג לאור יום באזור העיר מסיאף שבמחוז חמה. לפי דיווחים זרים, יעד התקיפה ההיא היה מרכז פיתוח ודיוק הטילים במסיאף. חימושים רבים הוטלו ממטוסי קרב של חיל האוויר מכיוון הים, לפי הדיווחים.
לפני כחודש וחצי ייחסה סוריה תקיפה נוספת לישראל, בה נהרגו שני פעילים במשמרות המהפכה של איראן. השניים, לפי גורמים יודעי דבר, היו קצינים שעסקו בפרויקט דיוק הטילים החשוב לאיראן ולחיזבאללה. אחרי התקיפה, בטהרן איימו כי "ישראל תשלם את המחיר על הפשע הזה". פחות משבוע לאחר מכן, שיגרו האיראנים 12 טילים לעבר "בסיסים ישראליים סודיים" בארביל, בירת החבל הכורדי בעיראק. בישראל העריכו שמדובר בפעולת נקם איראנית.
פורסם לראשונה: 01:04, 27.04.22