בערב הפסח שחל היום (שני), שבעקבות המלחמה ואירועי 7 באוקטובר נראה קצת אחרת השנה, נערכים באגף התנועה של המשטרה לפקקים שיתרכזו בעיקר במרכז הארץ, ולא בצפון ובדרום כמו בשנים שעברו. גורמים במשטרה טענו כי גבולות הגזרה של הפקקים צפויים להיות עד חוף הכינרת בצפון וכן בכביש 6 ובכביש 90 בדרך לאילת. כעת ישנם בעיקר עומסים בשער הגיא, לכיוון ירושלים.
פקקים צפויים הערב בכביש 1, בעיקר בכניסה וביציאה מירושלים; בכביש 20 באזור המרכז ובכביש 4, גם כן בערי המרכז. לפי גורמים שונים צפויים גם פקקים בכביש 6 לצפון ולדרום, שכן זו הפכה להיות הדרך הבטוחה יותר עבור הישראלים הרוצים לנוע לחבלי ארץ אלו, בשל הרקטות המשוגרות לישראל על ידי חמאס וחיזבאללה, המכוונות לריכוזי אוכלוסייה.
פקקים באיילון, הערב
(צילום: דנה קופל)

3 צפייה בגלריה
עומס בנתיבי איילון בערב החג של פסח
עומס בנתיבי איילון בערב החג של פסח
עומסים בנתיבי איילון, הערב
(צילום: דנה קופל)
3 צפייה בגלריה
עומס בנתיבי איילון בערב החג של פסח
עומס בנתיבי איילון בערב החג של פסח
(צילום: דנה קופל)

תחב"צ: תגבור בערב החג - השבתה בחג

מי שיבחר שלא להתנייד בחג ברכבו הפרטי אלא בתחבורה הציבורית, יגלה כמובן שהיא מושבתת מערב החג ובמהלכו, ותשוב לפעול כסדרה בחול המועד. כך למשל, ברכבת ישראל הודיעו מראש כי בערב החג יהיה תגבור של רכבות על פי לוח זמנים ייעודי, הכולל תגבור והארכת מסלולי רכבות קיימות לפני כניסת החג. ברכבת ממליצים לנוסעים בימים אלה להתעדכן בזמני הרכבות באמצעות אתר האינטרנט והיישומון או במוקד שירות הלקוחות הטלפוני במספר *5770.
בערב החג היום וכן בערב חג שני (יום ראשון 28.04.24) רכבות יפעלו בין השעות 17:00-06:00 במתכונת מתוגברת, המבוססת על לוחות הזמנים של ימי שישי בתוספת שירות רכבתי בתדירות גבוהה של שתי רכבות מדי שעה בקו חיפה-תל אביב, וכן הפעלת שירות רכבתי בקו דימונה-באר שבע.
במוצאי חג ראשון (יום שלישי 23.04.24) וכן במוצאי חג שני (יום שני 29.04.24) רכבות ייפעלו בין השעות 00:30-21:30 במתכונת מתוגברת המבוססת על לוחות זמנים של מוצאי שבת בתוספת שירות רכבתי בקו דימונה-באר שבע.
3 צפייה בגלריה
רכבת ישראל
רכבת ישראל
תגבור בערב החג - השבתה בחג. רכבת ישראל
(צילום: אלעד גרשגורן)
בימי חול המועד (רביעי-חמישי 24-25.04.24) וכן באסרו חג (יום שלישי 30.04.24) תתוגבר תנועת הרכבות, כשיוארך מסלולה של רכבת מספר 30 שתצא מתחנת באר שבע מרכז בשעה 9:41 ותסיים נסיעתה בתחנת חיפה מרכז השמונה בשעה 12:23 (במקום בתחנת ת"א-סבידור מרכז). עצירות ייתווספו בתחנות ת"א האוניברסיטה, הרצליה ותחנות חיפה.
כמו כן, יוארך מסלולה של רכבת מספר 37 שתצא מתחנת חיפה מרכז השמונה (במקום מת"א-סבידור מרכז) בשעה 14:02 ותסיים נסיעתה בתחנת באר שבע מרכז בשעה 16:49. עצירות ייתווספו בתחנות חיפה, הרצליה ות"א האוניברסיטה. בשל העובדה שמדובר בחג שהינו אחד משלושת הרגלים, בלילה שבין שלישי ורביעי (23-24.04.24) יוארך מסלולן של רכבות הלילה שיוצאות מתחנת הרצליה ויסיימו נסיעתן בתחנת ירושלים יצחק נבון (במקום בתחנת נתב"ג).
לא רק ברכבת ישראל זמני הפעילות ישתנו, אלא גם בקווי הרכבות הקלות בתל אביב ובירושלים, שם יפעלו הרכבות במתכונת שישי היום (ערב החג), ובמתכונת של מוצאי שבת בצאת החג.
כמו כן, חברת אגד הודיעה כי היא תתגבר את מערך הקווים העירוני והבין-עירוני לירושלים ובתוך הבירה: החל מהבוקר ועד יום שלישי, מוצאי חג שני (29.04.24), יתוגברו קווי התחבורה הציבורית בעיר. יתרה מכך, לקראת ברכת כוהנים בכותל המערבי ביום חמישי 25.04.24, תתגבר אגד את קווי הכותל בעיר. כמו כן, יחולו שינויים בלוחות הזמנים של הקווים העירוניים והבין-עירוניים ברחבי הארץ.