חשד לרצח בחיפה: אישה בת 33, תושבת הקריות, נורתה למוות לפנות בוקר (שבת) בצאתה ממועדון בדרך אלנבי בעיר. המשטרה מסרה כי הרקע לאירוע פלילי, וחוקרת חשד לפיו האירוע החל בקטטה במקום. החשוד לא נעצר.
זירת הרצח ברחוב אלנבי בחיפה
(צילום: ליאור אל-חי)

2 צפייה בגלריה
זירת רצח האישה בחיפה
זירת רצח האישה בחיפה
זירת הרצח בחיפה
(צילום: ליאור אל-חי)
2 צפייה בגלריה
זירת הרצח ברחוב אלנבי בחיפה
זירת הרצח ברחוב אלנבי בחיפה
(צילום: ליאור אל-חי)
חקירה ראשונית העלתה כי לאישה אין כל מעורבות בקטטה - שבמסגרתה ירה אחד המעורבים לעברה כשיצאה מהמועדון. היא נפגעה מהירי - ונפלה על הכביש. לזירת הרצח הגיעו מפקד מחוז חוף ניצב דני לוי ומפקד מרחב כרמל ניצב-משנה אלי מגן.
רב-פקד יוסי אטיאס, קצין חקירות מודיעין בתחנת משטרת חיפה, אמר כי "ניידות שהגיעו למקום הבחינו בכמה אנשים מחוץ למועדון. זוהתה פצועת ירי תושבת אזור הצפון. נבדק הקשר שלה - אם היא הייתה מבלה או עובדת במקום, ואם הגיעה עם אדם אחר".
לדברי אטיאס, "עוכבו ונעצרו כמה אנשים שקשורים למועדון. הם נמצאים בחקירה. התיק קיבל עדיפות במעלה ראשונה - הוא מטופל בכל היחידות במחוז". עוד ציין אטיאס כי למשטרה אין פרטים אם הקטטה הייתה בתוך המועדון או מחוצה לו.
ארגון משפחות נרצחים ונרצחות טען כי המשטרה אינה עושה די כדי להילחם באלימות הקטלנית בחברה האזרחית. "הארגון מביע צער עמוק על הירצחה של האישה", אמרו בארגון. לרה צינמן, יו"ר הארגון, אמרה: "זוהי הוכחה נוספת לכך שנשק חם טומן בחובו סכנה גדולה לציבור וזוהי תוצאת הרת האסון של ההתחמשות המואצת ללא בקרה וללא פיקוח".
הדיווח על הרצח, שהתרחש בשעה 04:53, התקבל במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל. חובשים ופרמדיקים של הארגון פינו את האישה לבית החולים רמב"ם בעיר, שם נקבע מותה כעבור זמן קצר. המשטרה הודיעה כי פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ושוטרים מתחנת חיפה שהוזעקו למקום החלו בסריקות ובאיסוף ממצאים.
מפרוץ המלחמה עומד מספר הנשים שנרצחו על 15. שבע מתוכן נרצחו מתחילת השנה. השבוע נרצחו שתי נשים - בנהריה וליד שפרעם.