מחאת הסטודנטים והמרצים במשרד החינוך

כ-20 סטודנטים ומרצים פרצו הבוקר (חמישי) לחדר דיונים במשרד החינוך, הדביקו את עצמם לרצפה וקשרו עצמם לדלתות ולכיסאות - במחאה על "אוזלת היד של המשרד, היעדר תקצוב והחדרת מסרים אנטי-דמוקרטיים למערכת החינוך", כלשונם. צפו בתיעוד שבפתח הידיעה.
מדובר בפעילי מחאת הסטודנטים והסטודנטיות ששיתפו פעולה עם פעילי מחאת האקדמיה והחינוך, וחדר הדיונים שאליו פרצו שייך לשר במשרד החינוך חיים ביטון (ש"ס). המוחים צעקו: "השכלה גבוהה לכולם, חינוך ליבה לכולם, מחיר צודק לכולם. תפסיקו להרעיל לנו את החינוך עם אבי מעוז". חלקם אזקו עצמם לסורגים בחלונות ולגדר הכניסה. שר החינוך יואב קיש לא נכח בלשכה בזמן המחאה.
6 צפייה בגלריה
צעדת מחאה נגד המהפכה המשפטית בירושלים ממשרד התקשורת אל משרד החינוך
צעדת מחאה נגד המהפכה המשפטית בירושלים ממשרד התקשורת אל משרד החינוך
"תפסיקו להרעיל לנו את החינוך". מחאת הסטודנטים
לאחר כחצי שעה החלה המשטרה לפנות את המוחים בכוח, וכוחות מכבי אש הגיעו למקום כדי לעזור לשוטרים לפנות את המפגינים שקשרו והדביקו את עצמם. למחאה הצטרפו עוד עשרות מפגינים שחסמו למשך זמן קצר את רחוב הנביאים שסמוך לבניין משרד החינוך בירושלים, ובהמשך הפגינו בצורה מסודרת.
ממחאת הסטודנטים והסטודנטיות נמסר: "הגענו למלא את כיסא מנכ"ל משרד החינוך שעומד ריק מאז הצעד האמיץ של אסף צלאל. כשמערכת החינוך במשבר ועל סף שביתה עקב שנים ארוכות של הזנחה פושעת, קיש נותן לגזען אבי מעוז להחדיר לתוכה מסרים אנטי דמוקרטיים וגזעניים. משרד החינוך הופך למשרד לחינוך מחדש של ילדי ישראל, הכול בחסות ובשירות ההפיכה. קיש נגד המורים, נגד התלמידים ונגד המרצים. שנת לימודים חדשה מתחילה, אבל את השיעור הכי חשוב בדמוקרטיה כבר למדנו!".