פנייה לראש העיר - אל תכניסו הומואים ולסביות לבתי הספר: מכתב חריג של חבר מועצת עיריית ראשון לציון, הרב אריה כהן, מסעיר בשעות האחרונות את העיר והרשת. הרב כהן, יו"ר סיעת ש"ס בעיר, פנה באותו מכתב לראש העיר רז קינסטליך ולסגניתו ליאל אבן זוהר ודרש כי לא תורשה כניסתם של בני הקהילה הגאה לבתי הספר בעיר, למתן הרצאות.
3 צפייה בגלריה
רב אריה כהן
רב אריה כהן
הרב אריה כהן, יו"ר סיעת ש"ס בראשון לציון
(צילום: אבי מועלם)
בעירייה קיבלו את המכתב של חבר המועצה מהאופוזיציה בתדהמה, נוכח ההתקדמות שחלה בעשור האחרון בנושא קבלת קהילת הלהט"ב בארץ בכלל ובעיר בפרט. במכתב של חבר המועצה מש"ס הוא טען כי תלמידים משני בתי ספר בעיר פנו אליו בנושא.
"בחורים שלומדים בבתי הספר יגאל אלון ומעיינות מספרים שנכנסו אליהם מרצים הומואים ולסביות שמרצים בפני הנערים והנערות על 'אפשרות להורות שונה מהמקובל' - שני גברים או שתי נשים", כתב לראש העיר. "פניתי בזעם אליך ולליאל ואתם לא הכחשתם את זה ואדרבא, מסתבר שזה באישור ובעידוד שלכם. תתביישו לכם חוטאים ומחטיאים את הרבים. לא אתן לכם להפוך את העיר שלנו לסדום ועמורה".
3 צפייה בגלריה
רז קינסטליך בהריסת המבנה המסוכן שפונה מדייריו בראשון לציון מחשד לקריסה
רז קינסטליך בהריסת המבנה המסוכן שפונה מדייריו בראשון לציון מחשד לקריסה
ראש העיר רז קינסטליך. "עם דעות כאלה חשוכות היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים הוא אריה כהן בעצמו"
(צילום: שאול גולן)
כהן אף אמר כי החליט להעלות לישיבת מועצת העיר הבאה הצעה לסדר היום, לפיה "ייאסר על מנהל החינוך ומחזיקת התיק להכניס הומואים ולסביות לבתי הספר בעיר לתת שיעורים לתלמידים, לא במישרין ולא בעקיפין".
המכתב פורסם לאחר ששלשום פורסם ב-ynet על פעילות חדשה של איגי, ארגון הנוער הגאה, בראשון לציון ובערים אחרות. מנכ"ל הארגון עופר נוימן הגיב: "בושה וחרפה שנבחר ציבור בישראל מרשה לעצמו להמשיך ללבות שנאה ואלימות באופן כזה. מי שינסה לגרור את החברה הישראלית למחוזות חשוכים, כאילו ימי הביניים עוד כאן, ייתקל בכוחות חזקים שיילחמו למען שוויון וגאווה. נמאס לנו מפוליטיקאים קטנים שמנסים לרכוב על גב הקהילה ומתירים את דמו של הנוער הגאה בישראל".
3 צפייה בגלריה
עופר נוימן מנכ"ל ארגון הנוער הגאה איגי
עופר נוימן מנכ"ל ארגון הנוער הגאה איגי
עופר נוימן, מנכ"ל "איגי". "נמאס לנו מפוליטיקאים קטנים שמנסים לרכוב על גב הקהילה"
(צילום: שחר גולדשטיין )
ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך הגיב: "אנו מצרים ומזועזעים מכך שיש מי שבוחר להפיץ שנאת חינם בוטה כזו ועוד בשנת 2021. ראשון לציון היא עיר פלורליסטית שמכבדת ומכילה את כל תושביה. נמשיך ונתמוך בכל הקהילות - החילוניות, הדתיות והלהט"ביות - ובבתי ספרנו ימשיכו ללמד שיעורי תנ"ך לצד שיעורים על מגדריות וקבלת האחר. צר לי כי הצעה זו נועדה לעורר פרובוקציות ושסע אך ורק לצרכים פוליטיים. עם דעות כאלה חשוכות היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים הוא אריה כהן בעצמו".
ממלאת מקומו וסגניתו, עו"ד ליאל אבן-זהר, אמרה כי "דברי חבר המועצה אינם משקפים את עמדת הנהגת העיר ראשון לציון ומרבית תושביה, שעבורם סובלנות ופלורליזם הם ערך מרכזי ומובן מאליו. באופן אישי ברור שאעשה הכל כדי שנמשיך לכבד כל אדם באשר הוא אדם ללא הבדל גזע דת ומין, בעיר ובמערכת החינוך שלה".