1 צפייה בגלריה
הקליע שהרג את שירין אבו אעקלה
הקליע שהרג את שירין אבו אעקלה
הקליע שהרג את שירין אבו אעקלה
פחות מחודשיים לאחר שנהרגה, פרשת שירין אבו עאקלה מתקרבת לסיום: הפלסטינים נכנעו ללחץ האמריקני והסכימו להעביר לבדיקה בליסטית את הקליע שהרג בג'נין את העיתונאית. התובע הכללי של הרשות הפלסטינית הדגיש, עם זאת, בריאיון לאל-ג'זירה: "לא נמסור בשום אופן את הקליע לצד הישראלי. הסכמנו שהאמריקנים יבדקו אותו". למרות הכחשתו, גורמים ישראלים אמרו כי בדיקת הקליע - שכבר הועבר - תיעשה על ידי ישראל, בפיקוח אמריקני.
האמריקנים הפעילו לחצים כבדים על הפלסטינים להסכים להעברת הקליע כדי לקבוע מי הרג אותה - חייל צה"ל או חמושים פלסטינים. עד היום הפלסטינים סירבו בתוקף להעביר את הקליע וטענו שאין להם אמון בבדיקה הישראלית.
תיעוד מהירי בשירין אבו עאקלה

כדי להבטיח את הצלחת ביקורו הנשיאותי באזור של ג'ו ביידן, שאמור לפגוש גם את יו"ר הרשות אבו מאזן, הגבירו האמריקנים את הלחץ על הפלסטינים להסכים לבדיקה בליסטית. הפלסטינים הסכימו והודיעו רשמית שיעבירו הקליע לבחינת מומחים אמריקנים. ואולם, בכירים בישראל אומרים שעל פי הסיכום שהושג בין ישראל לבין ארצות הברית – סוכם שהקליע יועבר לבדיקה בליסטית בישראל וישראל תפרסם את ממצאי הבדיקה.
ראש הממשלה יאיר לפיד ניהל בסוף השבוע מגעים עם הממשל האמריקני כדי לסכם על העברת הקליע לבדיקה בישראל. כעת ממתינים בישראל להגעת הקליע ומקווים שיגיע במהלך הלילה או היממה הקרובה. ישראל מתכוונת לפרסם את ממצאי הבדיקה שיקבעו אם הקליע אכן תואם לרובים שבהם נעשה שימוש בפעולה בג'נין.
בשבועות האחרונים פרסמו כמה כלי תקשורת תחקירים שטענו שהירי בוצע על ידי חיילי צה"ל. טענה דומה הועלתה גם על ידי משרד נציבת האו"ם לזכויות אדם בז'נבה. ישראל טענה כל העת שאי אפשר יהיה לדעת מי אחראי לירי כל עוד לא נעשתה בדיקה של הקליע.