מטה המאבק המשולב של הליכוד, המורכב מפעילי ליכוד בולטים וממומן בעיקר מתרומות שנאספות ברשתות החברתיות ועל ידי פעילים, יוזם כנס מחאה שיתקיים ב-2 בנובמבר, יומיים לפני יום השנה הלועזי לרצח ראש הממשלה יצחק רבין.
עם הפצת ההזמנה עורר האירוע שנקרא "מחאת המחנה הלאומי" ביקורת בשל פרטי המיקום, שכונה "כיכר מלכי ישראל (כיכר רבין)", ובין נואמיו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר, צחי הנגבי, אופיר אקוניס, מאי גולן, גלית דיסטל אטבריאן, אמיר אוחנה ושלמה קרעי. "באים לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית, לא ניתן לכם לגנוב את הקול של מיליוני אזרחים", נכתב בהזמנה.
1 צפייה בגלריה
מחאת המחנה הלאומי בכיכר כבין
מחאת המחנה הלאומי בכיכר כבין
ההזמנה למחאה
חבר הכנסת שלמה קרעי הזמין את עוקביו בטוויטר להגיע למחאה, ודאג לשמור על שמה של הכיכר: "מחכה לפגוש אתכם בהפגנה הגדולה נגד ממשלת ההונאה האנטי-ציונית והאנטי-דמוקרטית. בואו בהמוניכם". סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן ממרצ, שיתף גם הוא את ההזמנה וכתב: "והנה לכם, המפלגה הפשיסטית הישראלית. מכהנא ועד אוחנה" .
גיא, ממארגני המחאה, כתב כי "אנחנו כמובן מכבדים את זכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל וזוכרים כפצע בלב האומה את הפשע הנורא שבוצע כלפיו וכלפי הדמוקרטיה הישראלית כולה. יחד עם זאת אנחנו חושבים שזו גם הזדמנות מצויינת להזכיר את תמלילי יצחק רבין בהקשר למתיישבים ואנשי הציונות הדתית כאויב מבית, פוטנציאל טרור וסכנה למדינה. ממליץ לכל אחד לצפות בזה. בכל מקרה,על ההזמנה כתבנו במקביל גם את השם "כיכר רבין" ובטח לא השמטנו אותו".
חבר הכנסת אופיר אקוניס אמר בעקבות פרסום הכרזה כי "אני מחויב לפעולה נמרצת ברחובות ובכיכרות במטרה לחזק את תמיכת הציבור בליכוד, ולחשוף את הנזק שממשלת בנט/לפיד/עבאס גורמת למדינה. לנוכח הטקסט השגוי המופיע בהזמנה לאירוע בכיכר רבין, דרשתי לתקן את כתובת ההפגנה לשמה הרשמי מאז 1995. הבהרתי למארגנים כי שינוי הנוסח הוא תנאי להשתתפותי באירוע. מחלוקת עזה לנו עם עמדות השמאל, אך זכרו של ראש הממשלה המנוח רבין אינו עניין שבמחלוקת|.