2 צפייה בגלריה
אל"מ אורן שמחה
אל"מ אורן שמחה
אל"מ אורן שמחה
(צילום: דובר צה"ל )
אל"מ אורן שמחה צפוי להתמנות לתפקיד מפקד חטיבת הנח"ל. כך מסר בצהריים (חמישי) דובר צה"ל בעקבות דיון בראשותו של הרמטכ"ל אביב כוכבי. מינויו של שמחה מותנה באישורו של שר הביטחון בני גנץ.
שמחה (42) התגייס לפני 23 שנים לשייטת 13, ובהמשך פיקד על פלחה"ן נח"ל (פלוגת החבלה וההנדסה) ובתפקידי פיקוד שונים בשייטת. בשנים האחרונות עמד בראש גדוד הסיור של הנח"ל ובהמשך מונה למפקד חטיבת עציוני וחטיבת הגולן והחרמון. הוא בעל תואר ראשון בפוליטיקה וממשל מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה, ותואר שני בלימודי ביטחון מאוניברסיטת חיפה.
המינוי סוכם שלושה שבועות לאחר מותו הטרגי של אל"מ שרון אסמן ז"ל, שהתמוטט במהלך אימון כושר שלושה ימים אחרי שנכנס לתפקיד ונפטר כעבור זמן קצר. הרמטכ"ל הורה על הקמת צוות מומחים לבדיקת כלל ההיבטים הנוגעים לאימוני כושר בצבא, ובכלל זאת הימצאות של אמצעי רפואה במהלך אימוני כושר קרבי.
2 צפייה בגלריה
אל"מ שרון אסמן
אל"מ שרון אסמן
אל"מ שרון אסמן ז"ל
(צילום: דובר צה"ל )
בהתייעצות עם מפקד זרוע היבשה וקצין האיכות והבטיחות הראשי, החליט רא"ל אביב כוכבי על הקמת צוות תחקיר מומחים רחב שיבחן את כלל היבטי אירוע מותו של אל"מ אסמן. לפי ההודעה, הצוות יגבש המלצות מערכתיות לנקיטת צעדים למניעת הישנות אירועים דומים בעתיד. בראש הצוות יעמוד תת-אלוף (מיל׳) גיא חסון, והוא יכלול נציג רפואה בכיר, נציג כושר קרבי, ראש ענף חקירות במבק"א יבשה, וכן גורמי מקצוע נוספים מצה"ל ומחוצה לו.
בהלוויה ספד הרמטכ"ל כוכבי לאסמן: "הוא היה מפקד שדמותו היא מערך שיעור בפני עצמו. מקצועי ויסודי, קר רוח ואמיץ. איש מחשבה ומעשה, קצין וג'נטלמן". כוכבי מנה את התכונות שנדרשות מקצין בצה"ל, בהן היותו מפקד, בעל כושר מנהיגות, משמש דוגמה אישית, בעל יכולת קבלת החלטות ורבות אחרות. "נעצום עיניים ונגיד לעצמנו - זו ההגדרה של שרון", אמר. "שרון גילם את ההגדרה לקצין. מעידים על כך ההישגים שאליהם הגיע. קצינים כמו שרון הם הקצינים שאנחנו רוצים וצריכים".