2 צפייה בגלריה
רותי לבייב־יליזרוב
רותי לבייב־יליזרוב
רותי לבייב־יליזרוב
(צילום: גבריאל בהרליה)
אני לא שומרת נידה. אני גם לא נוהגת לדבר על השעות והזמנים שבהם אני מקיימת יחסי מין. אני לא חושבת שההרגלים המיניים שלי או של אחרים הם עניין למישהו לבד מהנפשות הנוטלות חלק באירוע. נקודת המוצא שלי היא שאני בעלת הבית היחידה על גופי, לא אף אדם אחר. לא רב, לא רבנית, אפילו לא מיכל אנסקי או יעל בר זוהר, תתפלאו. אז מי שבוחרת לשמור נידה – שיבושם לה. ומי שלא – שיבושם גם לה.
אבל יש לנו כאן עסק עם רותי לבייב-יליזרוב, גבירה חרדית ומאוד עשירה, שהחליטה לטמא בקמפיין דוחה ועמוס מזומנים את החלקה הטובה של הדת שעדיין לא נפלה בידיים של פוליטיקאים. במקביל יש לנו עסק עם סלבריטאיות שתאוות המזומנים שלהן גוררת אותן לחשיפת האישי והפרטי באופן שמבזה את בנות מינן. והגברת לבייב-יליזרוב, שכנראה רוצה להיות סלב בעצמה לפי מספר הראיונות שהיא מחלקת, הבינה שאין יותר יעיל לעשיית רעש מאשר לערבב כסף, דת ונושא אינטימי.
אני תומכת בכל אישה שבוחרת להדליק נרות, לשמור נידה או להתייצב בעזרת נשים כל שבוע. אם זה מעצים אותה רוחנית – באהבה. כל דבר שעושה לך טוב ולא פוגע באחרים – לכי על זה. אבל למכור את הרוחניות הזו כמו קרם פנים? דוחה בעיניי.
אבל כנראה שהסלביות האלה חושבות אחרת והצהירו שהתחילו פתאום לשמור נידה. עאלק. נו, גם זו פרנסה. אומרים שיעל בר זוהר קיבלה 40 אלף שקל, מיכל אנסקי סכום דומה ומישהי יפה מאוד שלא הכרתי בשם שי מיקה – 20 אלף שקל. לבריאות בנות. עיני לא צרה. שכל אחת תצהיר מה שבא לה. שתיסע בשבת ותאכל שרצים לתיאבון, תצטלם כמעט בעירום אבל העיקר - תשמור נידה. מהמם. בלי ציניות, זה לא ענייני.
2 צפייה בגלריה
 יעל בר זוהר. תתפרנסי, לבריאות
 יעל בר זוהר. תתפרנסי, לבריאות
יעל בר זוהר. תתפרנסי, לבריאות
(צילום: אלון שפרנסקי)
אבל מה יבוא אחרי הקמפיין לשמירת נידה? הנה, יש לי רעיון בשביל הגברת לבייב-יליזרוב: כל מי שמתחתנת תעלה למחרת סרטון עם הסדין מליל הכלולות. אל תצחקו, זה בדרך. או אולי קלטת סקס לוהטת עם הסלוגן: "הסתיימה הנידה - נהנים יותר במיטה". בתמימותי סברתי שיש נושאים וערכי דת שהם בטריטוריה טהורה ולא ממוסחרת. מתברר שטעיתי וכל הפרות הקדושות נשחטו.
ג'ודי ניר מוזס שלוםג'ודי ניר מוזס שלום
אבל מה שבאמת מרתיח בקמפיין הזה היא העמדה המשתמעת ממנו כאילו אנחנו החילוניות הן נשים טמאות, נטולות גבולות וערכים, נעדרות יכולת להבחין בין טוב לרע. וזה די נמאס. אני מכירה דתיים שהם עברייני מין או פושעים בכלל, אבל נשותיהם שומרות נידה. ואני מכירה חילונים שנשותיהם לא שומרות נידה – והם צדיקים מושלמים ואנשי חסד.
גברת לבייב, לא מספיק שהפוליטיקאים הדתיים והחרדים מערבבים פוליטיקה עם דת, אז עכשיו גם את באה וממסחרת עוד חלקה ביהדות? את לא מבינה שמעשים כאלה דווקא מרחיקים את הציבור ולא מקרבים אותו? ואם יש לך עודפי כסף את מוזמנת לתרום אותו לעמותות לילדים נזקקים. שם יש צורך אנושי אמיתי.
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com