במסגרת המשך פעילותו לשחרור החטופים, נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת הערב (חמישי) בדובאי ונפגש עם נשיא איחוד האמירויות הערביות, השייח מוחמד בן זאיד אאל נהיאן. במרכז פגישתם דיברו השניים על ההכרח לפעול בכל דרך לשחרור החטופות והחטופים הישראליים הנמצאים בידי מרצחי ארגון הטרור חמאס.
2 צפייה בגלריה
נשיא המדינה נחת באיחוד האמירויות ונפגש עם נשיא איחוד האמירויות הערביות השייח׳ מוחמד בן זאיד אאל נהיאן
נשיא המדינה נחת באיחוד האמירויות ונפגש עם נשיא איחוד האמירויות הערביות השייח׳ מוחמד בן זאיד אאל נהיאן
להפעיל את מלוא כובד המשקל המדיני על מנת לקדם ולהאיץ את השבת הבנות והבנים הביתה
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
הכותרת
החיסולים הממוקדים שוב על הפרק / רונן ברגמן
33:12
נשיא המדינה הדגיש את החובה ההומניטרית לשחרור החטופים, המוטלת על כל משפחת העמים ומנהיגי האזור בפרט, ובתוך כך תיאר את תמונת המצב הנוכחית המשתקפת מהנתונים שבידיו. הנשיא פנה לידידו השייח בן זאיד בבקשה להפעיל את מלוא כובד משקלו המדיני על מנת לקדם ולהאיץ את השבת הבנות והבנים הביתה.
נשיא איחוד האמירויות הדגיש את החובה והצורך להכניס סיוע הומניטרי לעזה. כמו כן, הודה לנשיא המדינה על שיתוף הפעולה בין ישראל לאיחוד האמירויות שאפשר את הגדלת הסיוע ההומניטרי, בניית בית חולים שדה באצטדיון ברפיח, וכן הוצאת ילדים פצועים לטיפול באמירויות.
2 צפייה בגלריה
יצחק הרצוג נוחת בדובאי
יצחק הרצוג נוחת בדובאי
הרצוג נוחת בדובאי
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
בפגישה נכחו גם ראש המטה לביטחון לאומי צחי הנגבי, מנכ"ל בית הנשיא אייל שויקי ומנכ"ל משרד החוץ רונן לוי. על מטוס הנשיא שנחת באיחוד האמירויות, הופיע הכיתוב Bring them home הקורא להשבת החטופים המוחזקים בשבי בידי ארגון הטרור חמאס, חזרה לביתם.
בהמשך יקיים הנשיא סדרת פגישות מדיניות וכן ישתתף ויישא דברים בוועידת האקלים COP 28. הנגבי אמור לקיים כמה שיחות במהלך הוועידה. המשלחת צפויה לחזור לארץ מחר.