השר לשעבר יזהר שי, ששכל את בנו ירון ב-7 באוקטובר, פרסם הבוקר (יום חמישי) ברשת X פוסט על שיחה שניהל עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - שבה התברר לו כי רה"מ לא ידע על נפילת בנו בקרב.
(צילום: ירון ברנר)

שי, שכיהן כשר המדע בממשלת נתניהו-גנץ, מבקר בחריפות את נתניהו מפרוץ המלחמה. ב-9 ביוני פרסם פוסט ביקורתי נוסף, שבו תקף את נתניהו על רקע העובדה שמיהר לבקר את החטופים ששבו - בעוד לא שוחח עם משפחות החטופים שפורסם כי מתו בשבי. "אני אחד מאותם הורים שכולים שאליהם ראש הממשלה לא טרח להתקשר", כתב. "הבן שלי נפל בקרב גיבורים והציל במותו את חייהם של מאות אזרחים. אבל גם אילו נרצח בשנתו או נחטף מביתו, ראש ממשלה מוסרי וערכי היה מתקשר לנחם ולחזק. ולהתנצל שזה קרה במשמרת שלו. אני לא כועס עליו. בכלל לא. אני בז לו, איש עלוב".
כעת פרסם שי ברשת X: "אמש, עם צאת החג, קיבלתי שיחת טלפון מראש הממשלה. בעקבות דברים שפרסמתי, מישהו סיפר לו שהבן של יזהר שי נהרג והוא הביע בפניי זעזוע עמוק מכך שלא שמע על זה עד עכשיו. הוא הביע השתתפות כנה בצערנו, ואמר שכמי שאיבד את אחיו וראה את הסבל של הוריו במשך שנים רבות הוא מכיר מקרוב את כאב השכול".
1 צפייה בגלריה
ירון אורי שי, יזהר שי
ירון אורי שי, יזהר שי
יזהר שי ובנו ירון
(צילום: הדר יואביאן)
"אמרתי לראש הממשלה שאני אישית לא הייתי צריך את השיחה הזו, אבל כשהבעתי ביקורת דיברתי בשמם של כל מי שהוא לא טרח להתקשר אליהם עד היום", כתב שי. הוא פירט: "משפחות הנרצחים בשמיני עצרת, משפחות החטופים שנרצחו, משפחות הקיבוצניקים, משפחות ה'כישלונות', לא רק המשפחות של סיפורי ההצלחה".
לדברי שי, "אמרתי לו שהוא אחראי לכל מה שקרה כאן, לא רק להצלחות. שהוא אמור היה להיות ראש הממשלה של כולנו ולא רק של בוחריו, ושאני מבטא את הכאב של מיליוני אזרחים שאין להם ראש ממשלה שמתייחס לכאב שלהם. הוא אמר שהוא מסכים עם העיקרון אבל לדעתו גם מיישם אותו, הוא כן פוגש משפחות שכולות וכן מתקשר לאנשים שחוו אסון, ולצערו הדברים לא ידועים לציבור".
"סיפרתי לראש הממשלה את סיפור הגבורה של ירון בקרב בכרם שלום, שבזכותו ניצלו אזרחים רבים מאוד, והוא אמר שאכן מדובר בגיבור אמיתי", הוסיף. "לסיום, הודיתי לראש הממשלה על שיחת הטלפון, ביקשתי ממנו שיביא את כל החטופות והחטופים הביתה ולא ייכנע לקיצוניים שבממשלה שלו".
"אני מודה לראש הממשלה על שיחת הטלפון הזו ועל ההכרה שלו בגבורתו של ירון, נוני שלנו", אמר שי. "אני קורא לו להתקשר או לבקר כדי לנחם אצל משפחות הנופלים והנרצחים, גם אלה שלא הצביעו עבורו, גם אלה שלא נפלו בקרבות הרואיים אלא דווקא אלה שבמותם מסמלים את האסון הנורא, את המחדל ואת הכאב הגדול של כלל אזרחי מדינת ישראל בעקבות מלחמת שמיני עצרת".