הרשויות בקפריסין חושדות כי אזרח אזרי שנעצר בבירה ניקוסיה כשברשותו אקדח ומשתיק קול הוא למעשה "רוצח שכיר" – וכי הוא תכנן לחסל ישראלים שלהם פעילות עסקית במדינת האי. כך דיווחו היום (רביעי) כלי תקשורת מקומיים.
1 צפייה בגלריה
אילוס אילוסטרציה רצח רוצח שכיר התנקשות
אילוס אילוסטרציה רצח רוצח שכיר התנקשות
ישראלים על הכוונת של רוצח שכיר בניקוסיה? אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
לפי דיווח באתר Philenews, שבו צוטטו גורמים במשטרה המקומית, האזרי בן ה-38 נשא עמו דרכון רוסי. הוא נעצר ביום שני אחר הצהריים, זמן קצר לאחר שחצה את מעבר הגבול בבירה ניקוסיה מחלקה הצפוני שנשלט בידי השלטונות הקפריסאים-טורקיים אל חלקה הדרומי, זה שנשלט בידי השלטון הקפריסאי-יווני המוכר על ידי הקהילה הבינלאומית.
במכוניתו השכורה, כך דווח, מצאו השוטרים אקדח, קליעים ומשתיק הקול. לפי הדיווח הוא חשוד בעבירה של תכנון פשע – הוצאה לפועל של "חוזה חיסול". באתר מקומי אחר, Alpha News, נטען כי במשטרה הקפריסאית חושדים שהאיש הינו חבר במאפיה הרוסית, וכי הוא תכנן להוציא לפועל חמישה "חוזי חיסול" בסך הכול. החשוד נעצר בתום מעקב שערכה אחריו המשטרה, שכעת מנהלת גם מצוד אחר שותפים אפשריים שלו – אם כי ייתכן שהללו כבר הספיקו להיעלם בעקבות מעצרו, או שחלקם נמצאים בקפריסין הצפונית.
לפי הדיווחים, האזרי שנעצר נחת בנמל התעופה הבינלאומי בלרנקה כבר לפני כ-20 ימים, ועם המכונית השכורה שלו הוא חנה סמוך למקום שבו התגוררו ועבדו הישראלים שהיו לכאורה יעד חיסול – באזור הפרבר אנגומי של ניקוסיה. בבירה הוא שכר קורקינט חשמלי, וחצה לפי הדיווח כמה פעמים את הגבול בין החלק הדרומי לחלק הצפוני של העיר.
הוא ניסה לפי הדיווחים לשמור על פרופיל נמוך, אולם המעבר התכוף בגבול עורר כנראה את חשדן של הרשויות. עם זאת, לפי חלק מהפרסומים שירות המודיעין הקפריסאי כבר בחן דיווחים על מזימה כלשהי לפגוע בחייהם של זרים במדינה. עוד דווח כי חלק מאותם אנשי עסקים שהיו לכאורה יעדים לחיסול קיבלו על כך הודעה, ועזבו את קפריסין.
במשרד החוץ בירושלים מסרו כי פרטי המקרה לא מוכרים להם.