איוונקה טראמפ, המשמשת "יועצת מיוחדת" לאביה הנשיא, מקדמת בימים אלה קמפיין חדש תחת הכותרת "מצאו משהו חדש". הקמפיין נועד לעודד מובטלים לנסות את מזלם בתחום אחר מזה שעבדו בו עד שאיבדו את פרנסתם וזכה לתמיכה מצד חברות גדולות כמו אפל.
3 צפייה בגלריה
ועידת מינכן לביטחון
ועידת מינכן לביטחון
"באיזה עולם היא חיה?". איוונקה טראמפ
(צילום: EPA)
בהשקת הקמפיין אתמול בבית הלבן אמרה טראמפ כי "עכשיו, בגלל הקורונה, אנשים צריכים, למרבה הצער, במקרים מסוימים ללמוד מיומנות חדשה". היא הוסיפה כי זו הזדמנות עבור אותם אנשים לעשות הסבה מקצועית ולשנות מסלול.
הקמפיין של טראמפ זכה לביקורת חריפה ברשת, בעיקר בגלל הכותרת שלו. רבים מהגולשים טענו כי מדובר בצירוף מילים פשטני מכדי לתאר את גודל המשבר הכלכלי ומספר המובטלים הגואה בשל מגפת הקורונה.
3 צפייה בגלריה
ברים סגורים בטקסס
ברים סגורים בטקסס
חשש מגל פיטורים נוסף. ברים סגורים בטקסס
(צילום: AFP)
הכלכלה האמריקנית עברה טלטלה חסרת תקדים בחודשים האחרונים, בעקבות הסגרים שהוטלו בניסיון לבלום את המגפה, שחייבו את התושבים להישאר בבתים וסגירת עסקים שאינם חיוניים. עד כה, יותר מ-3,400,000 בני אדם נדבקו בקורונה בארה"ב ו-136,466 איש מתו מהנגיף. באפריל מספר האנשים שאיבדו את עבודתם הגיע לשיא – 20.5 מיליון בני אדם.
מיליונים חזרו לעבודה במאי וביוני, והנשיא דונלד טראמפ אף הציג נתונים מעודדים על התאוששות הכלכלה, אך בכל שבוע עדיין נרשמים יותר ממיליון מובטלים חדשים. כעת, כשמדינות רבות נאלצו להקפיא את תוכנית היציאה, וחלקן אף מטילות מחדש הגבלות, לצד קמעונאים וחברות שהודיעו על פשיטת רגל או סגירת חנויות, גובר החשש מגל פיטורים חדש.
"איוונקה הנדחפת": הבת של טראמפ ב-G20 ב-2019

"באיזה עולם היא חיה?" תהתה אחת הגולשות בטוויטר, ואחר הוסיף: "עצוב שאת חושבת שאת מעוררת השראה". גולשים נוספים כתבו: "האם אי פעם הייתה לך עבודה? אחת שלא קיבלת מאבא שלך?", "לא לכולנו יש אבא שיכול לסדר לנו משרת יועץ בבית הלבן, יחד עם בן הזוג" ו"איזה רעיון גאוני, לשנות מקצוע! איך לא חשבתי על זה קודם".
טראמפ השיבה למבקרים בציוץ בטוויטר והציעה להם לבקר באתר של הקמפיין. "היוזמה הזו עוסקת בניסיון לאתגר את הרעיון שלימודים של שנתיים וארבע שנים במכללה הם האפשרות היחידה לרכוש את הכישורים הדרושים להבטחת תעסוקה. העבודה הזו מעולם לא הייתה דחופה יותר", כתבה טראמפ.
3 צפייה בגלריה
"לא לכולם אבא יכול לסדר עבודה". טראמפ עם בעלה ג'ארד קושנר
"לא לכולם אבא יכול לסדר עבודה". טראמפ עם בעלה ג'ארד קושנר
"לא לכולם אבא יכול לסדר עבודה". טראמפ עם בעלה ג'ארד קושנר
(צילום: MCT)
זו לא הפעם הראשונה שבתו של הנשיא מותקפת. לפני שנה פרסמה ממשלת צרפת סרטון שבו נראית טראמפ מנסה לקחת חלק בשיחה בין ארבעה מהמנהיגים הבכירים ביותר בעולם בוועידת ה-G20 ביפן.
גולשים בטוויטר הנמנים עם מבקרי הנשיא טענו כי הניסיונות של איוונקה להשתלב בשיחה מביכים, וחלקם אף טענו שאחת המשתתפות נראית מגלגלת את עיניה כמבקשת להביע אי-שביעות רצון על פלישת בתו של טראמפ לדיון.