ההכתרה, הסרת הכתר והבריחה בטקס מלכת היופי

המנצחת בתחרות מלכת היופי הנשואה של סרי לנקה נפצעה בראשה במהלך מהומה שהתחוללה על הבמה בטקס בבירה קולומבו ביום ראשון בערב: דקות אחרי שהמלכה החדשה, פושפיקה דה סילבה, הוכתרה, לקחה מלכת היופי של 2019 את המיקרופון לידיה, הודיעה לקהל כי הכתרתה של דה סילבה איננה חוקית משום שהיא גרושה – ואז ניגשה והסירה את הכתר מהזוכה ההמומה.
3 צפייה בגלריה
הסרת הכתר מהמלכה ביום ראשון בערב
הסרת הכתר מהמלכה ביום ראשון בערב
הסרת הכתר מהמלכה ביום ראשון בערב
(צילום: AFP)
תחרות מלכת היופי הנשואה של סרי לנקה היא אירוע פופולרי למדי במדינה: הטקס ביום ראשון שודר בטלוויזיה הארצית, וגם אשת ראש הממשלה נכחה באולם. ההתרחשויות בו הותירו את הקהל המום. זמן קצר אחרי שהשופטים קבעו כי דה סילבה היא הזוכה עלתה לדבר המלכה של 2019, קרוליין ג'ורי, והכריזה: "יש חוק שלפיו נשים שכבר התחתנו והתגרשו לא יכולות להיות מוכתרות. אז אני מוודאת שהכתר ילך למועמדת שהגיעה למקום השני".
אחרי ההודעה הזו ניגשה ג'ורי אל דה סילבה, הסירה את הכתר מראשה בתהליך שנמשך כמה שניות ארוכות, והעבירה אותו לסגניתה. דה סילבה נראתה בורחת מהבמה בדמעות.
3 צפייה בגלריה
המלכה של 2019 מכריזה: הזכייה לא חוקית
המלכה של 2019 מכריזה: הזכייה לא חוקית
המלכה של 2019 מכריזה: הזכייה לא חוקית
(צילום: יוטיוב)
אחרי הסערה הודיעו מנהלי התחרות כי הם השיבו לדה סילבה את הכתר, והתברר כי לטענת המלכה-בדימוס אין שחר: דה סילבה אמנם חיה בנפרד מבעלה, אבל הם אינם גרושים, ולכן חוקי התחרות אינם מונעים את הכתרתה.
על כל פנים, דה סילבה התפנתה לבית החולים ונזקקה לטיפול בגלל פציעות שספגה בראשה במהלך הסרת הכתר. בהודעה בפייסבוק מסרה כי היא מתכוונת לפעול משפטית נגד ג'ורי: "מלכה אמיתית איננה אישה שחוטפת את הכתר של אישה אחרת", מחתה.