2 צפייה בגלריה
ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
עופר עיני וארנון בר דוד
(צילום: מוטי קמחי)
מנהל הקמפיין של עופר עיני בבחירות להסתדרות העובדים נעצר הבוקר (יום ראשון) בחשד שפגע בקמפיין של ארנון בר דוד. לפי החשד, מנהל הקמפיין הפיץ הודעות SMS רבות שבהן נכתב "משלם יקר, הוראת החיוב נקלטה בהצלחה. לא ביצעת? התקשר: (מספר טלפון)". המספר שצורף להודעות היה של מוקדי הקמפיין של בר דוד, והם הוצפו בשיחות - עד שאנשיו של בר דוד לא היו יכולים לנהל את הקמפיין.
2 צפייה בגלריה
הודעת סמס המציגה את הפגיעה בהצבעה לראשות ההסתדרות החדשה
הודעת סמס המציגה את הפגיעה בהצבעה לראשות ההסתדרות החדשה
ההודעה שנשלחה
מנהל הקמפיין שנעצר נחקר ביחידת הסייבר בלהב 433. לפי המשטרה, "במהלך חודש מאי, עת התקיימו בחירות להסתדרות החדשה, הגיעה תלונה ליחידת הסייבר, אודות הודעות SMS שנשלחה ממטה הקמפיין של מתמודד לראשות ההסתדרות, והתקבלו אצל מאות אלפי פעילים ומצביעים פוטנציאליים במטרה להונות ולכאורה לפגוע בהליך קמפיין הבחירות של המתמודד הנגדי".
המשטרה ציינה כי להודעות ה-SMS שנשלחו צורפו כאמור מספרי טלפון של מוקדי הקמפיין של בר דוד. "בשל הודעה זו נכנסו שיחות רבות למטה הקמפיין של המתמודד המתחרה, ולמעשה יצרו עומסי שיחות שלא אפשרו לאנשי המטה לנהל את הקמפיין", נכתב. "שיטת ההונאה הזו הביאה לכאורה להטרדה ולפגיעה בניהול הקמפיין במסגרת הבחירות, ואף להקריס את מערכת הטלפוניה".
המשטרה הוסיפה: "הבוקר עם המעבר לחקירה גלויה, נעצר מנהל הקמפיין לחקירה בחשד להטרדה באמצעות מתקן בזק (טלפון), הפרעה לבחירות סע' 197 לחוק העונשין ושליחת מידע כוזב באמצעות מחשב. במהלך החקירה נגבו עדויות ונחקרו מספר מעורבים. החקירה נמשכת".
בבחירות להסתדרות ניצח בר דוד בפער גדול, אחרי שזכה ל-77.7% מהקולות.