אלפים השתתפו אמש (ג') במסיבת פרידה לנגיף הקורונה בצ'כיה, אחרי שהממשלה הסירה את ההגבלות. רק השבוע הזהיר ארגון הבריאות העולמי כי המגפה אפילו לא קרובה לסיום, אך זה לא מנע מההמונים להגיע לחגיגה.
המסיבה נערכה בגשר קארל בפראג. במקום הוקם שולחן באורך 500 מטרים וסביבו כ-2,000 כיסאות. המשתתפים חלקו מזון ושתייה שהביאו מהבית. אף אחד לא שמר שם על ריחוק חברתי ורובם גם לא עטו מסכות.
6 צפייה בגלריה
מסיבת פרידה קורונה גשר קארל פראג צ'כיה
מסיבת פרידה קורונה גשר קארל פראג צ'כיה
"סיום המשבר". החוגגים בפראג
(צילום: EPA)
מארגן האירוע, אונדריי קובזה, אמר שהחגיגה התאפשרה בגלל שהעיר ריקה מתיירים. לדבריו, כל המקומות הוזמנו מראש. "רצינו לחגוג את סיום המשבר על ידי יצירת מפגש בין אנשים, להראות שהם לא מפחדים להיפגש או לקחת כריך מהשכן שלהם", אמר קובזה.
אחת המשתתפות סיפרה שראתה מודעה לאירוע בפייסבוק. "חשבתי שזה מעניין", היא אמרה. היא סיפרה שהגיעה ישר מהעבודה ולכן לא הספיקה להכין שום דבר, "אבל הבאנו קצת יין וחטיפים שמצאנו בבית".
6 צפייה בגלריה
מסיבת פרידה קורונה גשר קארל פראג צ'כיה
מסיבת פרידה קורונה גשר קארל פראג צ'כיה
"לא מפחדים לקחת כריך מהשכן". החוגגים בפראג
(צילום: AFP)
צ'כיה הטילה סגר בשלב מוקדם והצליחה לבלום את התפשטות המגפה. פחות מ-12 אלף איש נדבקו בקורונה במדינה, שאוכלוסייתה מונה כעשרה מיליון בני אדם, ומניין המתים בה עומד על כ-350.
המסעדות והברים נפתחו כבר לפני חודש ובשבוע שעבר התירה הממשלה התקהלויות של עד 1,000 איש. בריכות שחייה, מוזיאונים וגני חיות קיבלו היתר לפעול ללא הגבלה של כמות המבקרים.