כמה שעות לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש, הצהיר הערב (יום ה') שר הביטחון יואב גלנט, כי לאחר ימי ההפוגה ישראל תחדש את הלחימה. "זו תהיה הפוגה קצרה, בסיומה תימשך הלחימה בעוצמה, ויווצר לחץ שיחזיר חטופים נוספים. צפויה לחימה נוספת של חודשיים לפחות", אמר השר בביקור בשייטת 13.

שר הביטחון הגיע לבסיס שייטת 13, שם קיבל סקירה על פעילות היחידה במלחמה יחד עם מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה, סגן מפקד היחידה ומפקדי הפלגות. גלנט הביע את הערכתו בפני הלוחמים על פעילותם לבלימת מחבלי חמאס ולהשמדת תשתיות טרור במסגרת הפעולה הקרקעית בשטח הרצועה. כמו כן, שר הביטחון עמד על התוכניות המבצעיות להמשך הפעולה בעזה.
בסיום ביקורו, שר הביטחון גלנט שוחח עם הלוחמים, ואמר: "אנחנו הולכים על מנת לחסל את חמאס כמסגרת צבאית ושלטונית. צריך לחסל את שרשרת הפיקוד, גם את אלה שנמצאים למעלה, וגם את אנשי השטח - מ"פים, במג"דים, במח"טים וגם בפעילים בשטח".
שר הביטחון הוסיף כי יש להפעיל לחץ על חמאס כדי להשיג מטרות: "מה שהתברר במבצע הזה כבר מהשלבים הראשונים זה הדבר הידוע והברור שחמאס מבין רק כוח. והמשמעות היא - אם אתה מפעיל עליו לחץ יש עם מי לדבר, אם לא תפעיל לחץ אתה יכול לחכות על הקווים של רצועת עזה במשך חודשים ושנים ואף אחד לא ידבר איתך, כי הדרישות שלהם אלה דברים אחרים לגמרי ולא שחרור אסירים. לכן, הפעלת הלחץ היא בסיס העניין".
1 צפייה בגלריה
שר הביטחון יואב גלנט בביקור בבסיס שייטת 13
שר הביטחון יואב גלנט בביקור בבסיס שייטת 13
שר הביטחון יואב גלנט בביקור בבסיס שייטת 13
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון )
השר גלנט שלח מסר ללוחמים: "מה שאתם תראו בימים הקרובים זה תחילה של שחרור של חטופים. ההפוגה הזאת תהיה קצרה. מה שנדרש מכם בהפוגה הזאת זה להתארגן, להיערך, לעשות תחקירים, להתחמש ולהיערך להמשך. יהיה המשך, כי צריך להשלים את הניצחון ולייצר את המנופים בשביל הקבוצות הבאות של חטופים שיבואו רק כתוצאה מלחץ".
הוא הוסיף כי מדובר ב"מלחמת אין ברירה". גלנט: "כשחוטפים והורגים לך 1,500 אנשים, אתה חייב לייצר מצב שאתה משמיד את הארגון שעומד מולך, אחרת אין לך הרתעה שתאפשר חיים, ואין לך הרתעה שתאפשר חיים במזרח התיכון. אם דם יהודי הופך להיות הפקר אז כל אחד עושה כרצונו, אם יש לו מחיר שאי אפשר לשאת בו, מתייחסים אלינו בכבוד״.
בסיום דבריו הוא התייחס להמשך הלחימה בעזה: "אני מעריך שבחודש-חודשיים הקרובים לפחות תהיה לחימה עצימה, ולאחר מכן יהיו הרבה מבצעים בהם לשייטת יהיה מה לעשות - עד למצב שלא יתקיים איום צבאי מתוך רצועת עזה ויהיה לנו חופש פעולה לעשות מה שאנחנו רוצים בכל רגע נתון".