עדי מזרחי, החשוד ברצח יורי וולקוב במעבר החצייה בחולון, בהארכת מעצרו
(צילום: אריק מרמור, לירן לוי)

הביקורת עשתה את שלה - לחשוד בדקירה הקטלנית מיוחסת העבירה החמורה ביותר בספר החוקים: המשטרה חזרה בה בצהריים (שישי) מהסעיף המיוחס לחשוד בדקירתו למוות של יורי וולקוב בחולון. אחרי שמוקדם יותר לא הופיעה בסעיפי החשד המיוחסים לעצור עבירת רצח, הודיעה המשטרה כי ההחלטה שונתה. מעצרו של החשוד, עדי מזרחי (23) מתל אביב, הוארך בשישה ימים.
בדיון בבית משפט השלום בתל אביב בבקשה להאריך ב-15 ימים את מעצרו של החשוד, פורטו בתחילה הסעיפים המיוחסים לו: המתה בקלות דעת, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט וסיוע לאחר מעשה לפשע. המשטרה ביקשה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות, אך השופטת סירבה לכך.
7 צפייה בגלריה
החשוד שנעצר
החשוד שנעצר
עדי מזרחי
מיד לאחר מכן שינה קצין משטרה את הסעיפים ועדכן כי לחשוד מיוחסת עבירת רצח בנסיבות מחמירות. במשטרת מחוז תל אביב אמרו: "למען הסר ספק, בקשת המעצר בדיון הארכת המעצר בבית משפט השלום בתל אביב בעניין החשוד ברצח יורי וולקוב היא בגין עבירת רצח ולא המתה בקלות דעת".
השופטת סיגל דומניץ-סומך ציינה בהחלטתה כי "קיים חשד סביר נגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו. החשש משיבוש מהלך החקירה מביא לעילה למעצרו". השופטת ציינה עוד כי לבקשת פרקליטתו של מזרחי, המשטרה תעביר את התיק לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).
7 צפייה בגלריה
עדי מזרחי ואבישג כהן
עדי מזרחי ואבישג כהן
החשוד בבית המשפט
(צילום: יריב כץ)
7 צפייה בגלריה
בקשת המעצר לחשוד ברצח יורי וולקוב בחשד לרצח בנסיבות מחמירות
בקשת המעצר לחשוד ברצח יורי וולקוב בחשד לרצח בנסיבות מחמירות
תיקון הבקשה. רצח במקום המתה בקלות דעת
משפחת וולקוב מסרה בתגובה לפני שסעיפי החשדות שונו: "טוב שהמשטרה לא טוענת שהרוצח בא ללטף את יורי ז"ל. אם זה לא מקרה רצח, אז אפשר לסגור את מדינת ישראל. הגיע הזמן שאדם שרצח אדם חף מפשע, ללא שום סיבה הגיונית, יירקב בכלא כל ימי חייו.
"אנו קוראים לשר החדש לביטחון הפנים לטפל אישית בתיק הזה ולהפוך אותו לתיק דגל במשטרת ישראל שיסמל את החזרה של הביטחון לרחובות מדינת ישראל".
7 צפייה בגלריה
עדי מזרחי ואבישג כהן
עדי מזרחי ואבישג כהן
(צילום: מוטי קמחי)
נציג המשטרה אמר בדיון כי "ישנן מספיק ראיות כדי לעצור את החשוד בשלב הזה". אחד החשודים בסיוע לאחר מעשה ששוחרר בלילה סיפר כי החשוד התוודה בפניו שרצח וביקש שיסייע לו להעלים את הקטנוע. במשטרה ציינו כי טרם מצאו את הכלי שאיתו נדקר המנוח.
פרקליטתו של החשוד אמרה: "מהסרטונים שיש בידי המשטרה לא ניתן לקשור את מרשי לזירה. הוא ביקש לכלוא את הכלב, אבל השוטרים לא נענו לבקשתו והשתמשו בירי. הייתם להוטים לבצע את המעצר ולא יכולתם לחכות שהוא יכלא את הכלב. החשוד הוכה קשות במהלך מעצרו על אף שלא התנגד. בת זוגו, אישה בחודש השישי להריונה, נורתה". בת הזוג, שגם היא נעצרה לחקירה, שוחררה אתמול.

המעצר והדקירה

מזרחי, עבריין מוכר למשטרה, נעצר אתמול על-ידי בלשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, אחרי המתנה במשך כמה שעות מחוץ לבית שבו שהה ברחוב יוטבתה בחולון. עמו נעצרו חשודים בסיוע. הבלשים הותקפו על ידי כלב שנשך שניים מהם ופצע אותם באורח קל עד בינוני. בעקבות כך נאלצו השוטרים לירות בכלב ולהרוג אותו. בתיעוד מהזירה נשמע אחד העצורים צועק "לא" אחרי הירי בכלב, שממנו נפגעה קל אישה שנכחה במקום.
וולקוב ורעייתו לנה הלכו לראות דירה ביום רביעי בחולון, המתינו במעבר חציה ברחוב אילת - ובאור ירוק החלו לחצות. רוכב קטנוע חתך אותם באור אדום וכמעט פגע בהם - והאישה הספיקה לצלם אותו. רוכב הקטנוע ראה את האישה מצלמת, חזר אליה ודרש ממנה: "תביאי מה שצילמת". וולקוב ביקש ממנו להמשיך לנסוע - ונדקר בחזהו על ידי הרוכב. מותו נקבע בבית החולים וולפסון בעיר.
7 צפייה בגלריה
יורי וולקוב והזירה שבה נדקר למוות
יורי וולקוב והזירה שבה נדקר למוות
יורי וולקוב והזירה שבה נדקר למוות
(צילום: טל שחר, מתוך פייסבוק)
לנה וולקוב, שבעלה יורי נדקר למוות בחולון
(קרדיט: דוברות איכילוב)

תיעוד מעצר החשודים במעורבות בדקירה במעבר החציה בחולון
( צילום: דוברות המשטרה)

תיעוד מהזירה

האלמנה לנה סיפרה אתמול מבית המשפחה בבת ים על הטרגדיה: "עברנו כביש ואמרנו לו (לנהג) שנסע ברמזור אדום, כשלנו היה ירוק. הסתכלתי וראיתי שמשהו לא בסדר, אמרתי שאולי אצלם אותו כדי לשלוח למשטרה. זו הייתה הסיבה שהוא הרג אותו".
יורי, כמו גם לנה, עבד בכוח העזר של בית החולים איכילוב בתל אביב, ולדברי רעייתו הוא היה עובד חרוץ שהיה אהוד על כלל עמיתיו. "בכל מקום שבו עבד כולם אהבו אותו. הוא עבד מכל הלב בשביל החולים, את זה אני יודעת".
7 צפייה בגלריה
האופנוע שעליו רכב החשוד ברצח יורי וולקוב בחולון
האופנוע שעליו רכב החשוד ברצח יורי וולקוב בחולון
הקטנוע של החשוד
(צילום: דוברות המשטרה)
7 צפייה בגלריה
האופנוע שעליו רכב החשוד ברצח יורי וולקוב בחולון
האופנוע שעליו רכב החשוד ברצח יורי וולקוב בחולון
בלשי ימ"ר תל אביב בזירת המעצר
(צילום: דוברות המשטרה)
בתגובה למעצר החשוד אמרה אתמול האלמנה: "אני מאוד מקווה שזה האדם הנכון". האלמנה הודיעה כי היא מבקשת לתרום את קרניות עיניו של בעלה. וולקוב צפוי להיטמן ביום ראשון בשעה 13:00 בבית העלמין בחולון.
אתמול התברר כי החשוד בדקירת וולקוב הורשע השנה בדרישת נכס באיומים במסגרת הסדר טיעון מקל, אך מבלי שגובשה הסכמה בעניין העונש שייגזר עליו בין סנגורו לפרקליטות. השופט קבע כי יש לגזור עליו עבודות שירות ומאסר על תנאי בלבד בטענה שהודה במעשה וקיבל אחריות עליו.