תיעוד: ניסיונות הלינץ' שבהם היו מעורבים הנאשמים

יותר משלושה חודשים מסיום מבצע "שומר החומות" של צה"ל ברצועת עזה, והפרעות האלימות שליוו את ימי הלחימה בתוך הערים בישראל, רשויות האכיפה ממשיכות לאתר את המעורבים בהשחתה וניסיונות הפגיעה. כתב אישום שיוגש בקרוב לבית המשפט המחוזי בבאר שבע מייחס לחמישה תושבי היישוב הבדואי לקיה בנגב ניסיונות לינץ' ביהודים ובאזרח זר מתאילנד.
החמישה - ארבעה בגירים ונער - נעצרו בעקבות פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והמשטרה. בחקירה עלה כי החמישה ביצעו את המיוחס להם במהלך הפרות סדר בליל 11 במאי בכביש 6 בקטע סמוך ללקיה.
2 צפייה בגלריה
תיעוד: ניסיונות הלינץ' בהם היו מעורבים חמישה חשודים שנעצרו ע"י שב"כ
תיעוד: ניסיונות הלינץ' בהם היו מעורבים חמישה חשודים שנעצרו ע"י שב"כ
מתוך תיעוד ניסיונות הלינץ'
ברכב הראשון שהותקף נהגה אישה יהודייה שרכבה נרגם באבנים. לאחר שהיא חולצה על ידי נהג משאית שנכח במקום, רכבה הועלה באש. "בירידה לכביש 6, כשאני בטוחה שזה חלף, פתאום ראיתי מחסום ענקי מלא אש", שחזרה האישה, תושבת ערד, לאחר המקרה. "אחד הנערים קלט שאני יהודייה, והתחיל לצרוח 'יהודייה, יהודייה'. כולם באו והוא לקח אבן ודפק אותה בשמשה.
"זה נתן את האות לכ-60 איש לזרוק אבנים וכל הזגוגיות התנפצו. פתאום אני מרגישה מישהו מושך אותי החוצה. הוא אמר 'הלך האוטו, בואי לפה' ולקח אותי איתו לאחור, ואנחנו בורחים ורצים למשאית. הוא הכניס אותי למשאית ונסע רוורס. כשקלטו אותו רצו אחרי המשאית. אני בינתיים התקשרתי למשטרה ואמרתי 'אתם חייבים לקחת אותי, תיכף הורגים אותי'. כשהגענו לתחנת העיירות, השוטרים שם היו מיואשים ואמרו לי 'אין לנו שליטה על השטח'".
2 צפייה בגלריה
תיעוד: ניסיונות הלינץ' בהם היו מעורבים חמישה חשודים שנעצרו ע"י שב"כ
תיעוד: ניסיונות הלינץ' בהם היו מעורבים חמישה חשודים שנעצרו ע"י שב"כ
"הם צעקו 'יהודייה, יהודייה'"
ברכב השני שהותקף נהג עובד זר מתאילנד. המעורבים רגמו את רכבו באבנים. לאחר עצירת הרכב הוצא הנהג והותקף באלימות ובהמשך העלו הנאשמים את רכבו באש. הנהג שוחרר רק לאחר שהתוקפים הבינו שהוא אינו יהודי והוא נלקח לטיפול רפואי.
ברכב השלישי שהותקף נהג אזרח יהודי אשר רכבו נרגם באבנים בעודו ברכב, תוך כדי ניסיון להוציא אותו מהרכב בכוח. הנהג חולץ עם הגעת כוח משטרתי למקום והועבר להמשך טיפול רפואי.
בשב"כ אמרו היום: "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראלרואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור, וימשיכו לפעול למיצוי הדין עם אלו הפועלים לפגיעה בביטחונם של אזרחי המדינה".