המשטרה עצרה בצהריים (יום א') שני ירדנים חמושים בסכינים שחצו את הגבול והגיעו לכביש שבין מעלה גלבוע לבית אלפא. לפי החשד, הם התכוונו להגיע לירושלים.
4 צפייה בגלריה
שני ירדנים חמושים בסכינים נעצרו באזור הגלבוע לאחר שחצו את הגבולשני ירדנים חמושים בסכינים נעצרו באזור הגלבוע לאחר שחצו את הגבול
שני ירדנים חמושים בסכינים נעצרו באזור הגלבוע לאחר שחצו את הגבולשני ירדנים חמושים בסכינים נעצרו באזור הגלבוע לאחר שחצו את הגבול
הירדנים שנעצרו. תכננו להגיע לירושלים
(צילום: דוברות המשטרה)
4 צפייה בגלריה
הסכינים שהיו בידי הירדנים שחצו את הגבול
הסכינים שהיו בידי הירדנים שחצו את הגבול
(צילום: דוברות המשטרה)
המשטרה הגיעה למקום בעקבות דיווח למוקד 100 על שני חשודים שצועדים בסמוך לכביש 6666. שוטרי תחנת בית שאן שהוזנקו למקום איתרו את השניים שחצו את הגבול במהלך הלילה במטרה להגיע לירושלים. בחיפוש על גופם נתפסו שני סכינים. הם נעצרו והועברו להמשך חקירתם בשב"כ.
עמרי כרמי, רכז הביטחון של היישוב מעלה גלבוע וחבר בארגון הרבש"צים מבית ההסתדרות הלאומית, אמר: "ב-8:20 קיבלתי דיווח מרבש"צ קיבוץ מירב על כך שעולים שני חשודים לכיוון מעלה גלבוע. כשהגעתי לנקודה זיהיתי שני חשודים. עצרתי אותם ולאחר מכן המשטרה הגיעה. מצאנו עליהם בחיפוש סכינים וחבלים".
פיזור הפגנה בגבול ישראל-ירדן, שלשום

בימים האחרונים היו הפגנות סוערות בירדן - גם באזור הגבול - נגד ישראל. אתמול התכנסו מאות מפגינים באזור הסמוך למעבר גשר אלנבי והגבול עם ישראל. שר הפנים של הממלכה קרא להם לנהוג באחריות ולא להתקרב לאזורים הסמוכים לגבול. "הפעילויות האלה הביעו את התמיכה העממית והעמדה הרשמית שאותה מנהיג המלך עבדאללה השני היא תמיכה בעם הפלסטיני וההתנגדות לצעדים הלא לגיטימיים, להפרות ולפגיעות שמבצעת ישראל", אמר השר. הוא הוסיף כי "רוב המשתתפים משתפים פעולה ומקשיבים לכוחות הביטחון".
יממה לפני כן התקיימו הפגנות גם כן. במסגרתן, חלק מהמפגינים החלו לצעוד לעבר השדות הצמודים לגבול עם ישראל ונהדפו בידי כוחות הביטחון הירדניים באמצעים לפיזור הפגנות.
עצרות תמיכה בפלסטינים התקיימו בימים האחרונים גם במרכז הבירה עמאן ובסמוך למסגד אל-חוסייני. אירועי המחאה האלה הגיעו לאחר כמה ימים רצופים של מחאות מול שגרירות ישראל בירדן, שבמהלכן קראו המשתתפים לגרש את שגריר ישראל מעמאן ולהשיב את השגריר הירדני מתל אביב.