3 צפייה בגלריה
אותות שיחולקו בטקס בשבוע הבא
אותות שיחולקו בטקס בשבוע הבא
כוכבי יעניק אותות הוקרה ליחידות בחנוכה. הרשימה המלאה
(צילום: דובר צה"ל)
בהצדעה מכוכבי: הם השתתפו במבצעים נועזים, חלקם תחת מעטה סודיות, ותרמו לביטחון ישראל, בחנוכה הם יזכו לטפיחה חזקה על השכם - והרמטכ"ל אביב כוכבי יעניק להם אות הוקרה על מעשיהם.
חלקם מקבלים את האות על פעולותיהם במבצע "שומר החומות" בחודש מאי האחרון ברצועת עזה. באות יזכו מספר גופים ויחידות ששמותיהם מתפרסמים ב-ynet ו"ידיעות אחרונות" לראשונה: אוגדת הבשן על תכנון והובלה של מבצעים ייחודיים; יחידה 504 האחראית על הפעלת סוכנים מחוץ לגבולות המדינה, על השתתפותה במבצע מסווג.
3 צפייה בגלריה
אותות שיחולקו בטקס בשבוע הבא
אותות שיחולקו בטקס בשבוע הבא
הסיכה שיקבלו המצטיינים
(צילום: דובר צה"ל)
יחידת מגלן, על רצף פעילויות מבצעיות בגזרות השונות שהביאו להישגים מבצעיים בולטים ובהם איתור ומיפוי מטרות ברצועת עזה אשר הותקפו על ידי לוחמיה בשומר החומות. סיירת מטכ"ל - וכל מילה מיותרת. יחידת המסתערבים של מג"ב באיו"ש - על שורת מבצעים בגזרת ג'נין לאחר התגברות אירועי הירי שם. יחידות המודיעין מש"ב (המחלקה לשיתוף פעולה בינלאומי).
שייטת 3, על מבצע שפרטיו אסורים בפרסום. גדוד 611 בזרוע היבשה על חלקו במבצע מסווג שהביא להישג מרכזי בעל חשיבות רבה לביטחון המדינה. גדוד 53 (שריון) בפיקוד הצפון, גדוד 931 (נח"ל) ואוגדת עזה על פעילותם בשומר החומות. מערך ההגנה האווירית על פעילותו בשומר החומות - התמודדות עם ירי תלול-מסלול שהיווה את האיום המרכזי על ביטחון המדינה. כנף 1 בבסיס רמת דוד של חיל האוויר; טייסת 200 וטייסת 122 (נחשון) - על רצף מבצעים במערכה שבין המערכות.
3 צפייה בגלריה
אביב כוכבי
אביב כוכבי
בהצדעה מכוכבי
(צילום: מוטי קמחי)
כמו כן יקבלו את האות מרחבי ירושלים ויו"ש בשב"כ על פעילות אינטנסיבית בסיכול טרור תוך התמודדות עם הסלמה מהירה ורחבה.
בצה"ל מסבירים: "האות ניתן כהוקרה על מעשה בעל חשיבות עליונה לחיזוקו של צה"ל, ויש בו כדי לקדם באופן ניכר את ביטחון המדינה. האות יוענק ליחידות וליחידים בשל פעילויות מבצעיות ייחודיות שהביאו לידי ביטוי את ערך הניצחון, החתירה למגע, יצירתיות וחדשנות, יוזמה ותעוזה".