39 רשימות מתמודדות בבחירות לכנסת ה-24, שייערכו בעוד פחות מחודש. לצד המפלגות המוכרות שכבר חברות בכנסת, יש לא מעט רשימות שמתמודדות פעם אחר פעם, בלי להתייאש, על הקולות שלכם. אלה הרשימות שלא מוותרות על החלום להיבחר לכנסת.
כל העדכונים על בחירות 2021 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet
12 צפייה בגלריה
בחירות 2019
בחירות 2019
בחירות 2019
(צילום: ערן גרנות)

הלב היהודי

המפלגה שמה לעצמה מטרה בולטת ומובהקת – הפסקת מכירת נשק ישראלי למדינות שונות, ובעיקר למדינות עולם שלישי. בראש הרשימה עומד אלי יוסף, שהגיע לתודעה הציבורית אחרי שהפריע לפוליטיקאים רבים באמצע נאומים בכנסים שונים. בבחירות הקודמות קיבלה המפלגה 516 קולות.
החמישייה הפותחת: אלי יוסף, יפעת לבנה רפאלי, עברי שלמה שרביט, ניצן חיים קפל וחווה תור.
דבר היו"ר: "כל קול אלינו יוכיח שיש עוד אדם שמאמין שלפני ימין ושמאל – המאבק האמיתי הוא על זכותנו להיקרא בני אדם. כשאני שותף לסיוע צבאי לרצח עם ופשעים נגד האנושות – אני ברברי, אני לא בן אדם. גזלו מאתנו את הזכות היסודית לאהוב כל אדם שנברא בצלם, וזו הסיבה האמיתית לבחירות רביעיות – איבדנו את ערכי היסוד. לכן מיד אחרי הבחירות אתפלל לה' לבחירות חמישיות, עד שנתעורר לאהבת האדם שבנו" (אלי יוסף).

מנהיגות חברתית

המפלגה מבטיחה להתמקד בטיפול בשחיתות הממסדית ובראשה מערכת המשפט, באחדות הציבור ונבחריו, ובהנהגה חברתית למען כלל האזרחים. בבחירות לכנסת ה-23 קיבלה המפלגה 217 קולות.
12 צפייה בגלריה
בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות אילן משיחא יר - זנבר מנהיגות חברתית
בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות אילן משיחא יר - זנבר מנהיגות חברתית
אילן משיח זנבר
החמישייה הפותחת: אילן משיחא זנבר, שקד כחלון, טליה רוטנברג, אהוד ברקוביץ ופסח אליוסף.
דבר היו"ר: "אנחנו מייצגים את כל החברה בישראל. נדאג באופן אישי לכל אזרח בישראל, ובמיוחד לאוכלוסיות מוחלשות. נקדם חינוך לערכים, למוסר ולצדק במוסדות המדינה, ונפעל להפוך את הגוף המחוקק מפוליטי למקצועי. אנחנו נפתיע בבחירות האלה, זה לא בזבוז קולות. המפלגות האחרות זה בזבוז קולות, אנחנו זה הדבר האמיתי" (אילן משיח זנבר).

קול

המפלגה מתמודדת בפעם הרביעית על הזכות להיכנס לכנסת, ובשלוש הפעמים הקודמות רצה תחת השם "הישראליסט זכויותינו בקולנו". בבחירות 2020 קיבלה המפלגה 980 קולות.
מצע המפלגה מדבר על קידום זכויות רפואיות בתחום הצרכים המיוחדים לילדים עם אוטיזם, והפסקת הבירוקרטיה לבעלי עסקים ממדינות ערב שמעוניינים להשקיע בישראל.
12 צפייה בגלריה
מתמודדי רשימת מפלגת קול. מימין לשמאל:  נועם קולמן, סולי וולוף , לירון עופרי
מתמודדי רשימת מפלגת קול. מימין לשמאל:  נועם קולמן, סולי וולוף , לירון עופרי
חברי הרשימה
חברי הרשימה: נועם קולמן ולירון עופרי
דבר היו"ר: "כאיש עסקים שנמצא הרבה במדינות ערב מדברים איתי הרבה על השקעה בישראל, אבל הם לא רוצים שיעשו מהם בדיחה ויאלצו אותם לעבור בירוקרטיה ישראלית. המדינה נובלת ואני מרגיש שאני צריך להיות מאלה שיכולים להרים אותה. אני לא חושש מזריקת קולות, זו הדרך היחידה שלי להשמיע קול" (נועם קולמן).

קמ"ה – קידום מעמד הפרט

המפלגה מורכבת מבנות זוגו של מנהיג הכת הירושלמית דניאל אמבש. ארבע מחברות המפלגה הן בנות זוגו של אמבש, חסיד ברסלב שמרצה עונש מאסר של 26 שנים בגין התעללות מינית והחזקת אדם בתנאי עבדות. חלק מחברות המפלגה, נשותיו של אמבש, הורשעו בשיבוש משפטו והדחת עדים.
חזון המפלגה גורס שלמדינה אסור להתערב בבחירות האישיות של הפרט, כל עוד אין פגיעה בזולת. בין היתר רוצות חברות המפלגה להקים גופי פיקוח חיצוניים על הרשויות ולהגביל את סמכויות עובדי הרווחה. בבחירות הקודמות קיבלה המפלגה 350 קולות.
12 צפייה בגלריה
מתמודדות מפלגת קמ"ה
מתמודדות מפלגת קמ"ה
חברות מפלגת קמ"ה
(צילום: ראובן קסטרו)
החמישייה הפותחת: אדרת דורית אמבש, ליאת דורית בירן, יהודית אלישע, אילנה אמבש ונועה בר.
דבר היו"ר: "המפלגה הוקמה מתוך ראייה אידיאולוגית שגורסת כי האדם צריך ויכול לנהל את חייו כפי שהוא מאמין וללא התערבות הרשויות. כמדינה שמתהדרת בכך שהיא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, עלינו לקדש בראש ובראשונה את זכויות הפרט. לא ייתכן שאזרחי המדינה יחיו תחת איום על זכויותיהם רק בגלל דעותיהם והחלטותיהם על גופם או אורח חייהם" (אדרת דורית אמבש).

שמע

זו הפעם השנייה שמפלגת שמע רצה לכנסת, במטרה לשנות את הלגיטימציה שהמדינה נותנת לדבריה להומוסקסואליות, להילחם באתרי פורנו ובבגידות בנישואין. במפלגה דורשים שהמדינה תסבסד דירות לבני 21-35, שתעניק שכר מחייה לנזקקים ושיהיה חוק גיוס לכולם. בבחירות הקודמות קיבלה המפלגה 442 קולות.
12 צפייה בגלריה
נפתלי גולדמן ראש מפלגת שמע
נפתלי גולדמן ראש מפלגת שמע
נפתלי גולדמן
הרביעייה הפותחת: נפתלי גולדמן, ניסים מויאל, נתנאל יעקב ויוסף בן שושן.
דבר היו"ר: "מפלגת שמע היא היחידה שמייצגת ימין ציוני ותורני. בעד החזרת מוסריות לישראל, נגד לגיטימציה מדינית של הומוסקסואליות ונגד פורנוגרפיה אונליין. למפלגה יש תוכנית לאחדות בין חילונים ודתיים, אשכנזים וספרדים, ולטיפול בבעיות סוציאליות. קיבלתי מהרב קנייבסקי ברכה לרוץ בבחירות, והגיע הזמן לשנות את הכיוון הכללי של עם ישראל לטובה ולחזור למורשתנו" (נפתלי גולדמן).

הפיראטים

מפלגת הפיראטים המפורסמת הוקמה ב-2012 ומקדמת את השימוש באינטרנט לקידום דמוקרטיה השתתפותית, שקיפות, חופש ביטוי ופרטיות. בבחירות קיבלה המפלגה 1,473 קולות.
החמישייה הפותחת: אוהד יעקב שם טוב, דן בירון, לילך רובין, קיט לורנס גולדשטיין ומיטל רום.
דבר היו"ר: "כל הרשימה שלנו שווה לאללה. ההמלצה שלי – לשלשל בקלפי פה סופית ו-ז. הצבעה למפלגה אחרת היא פשוט בזבוז קול. עשינו את זה מספיק פעמים, הגיע הזמן להתקדם" (אוהד יעקב שם טוב).

סדר חדש – לשינוי שיטת הבחירות והממשל בישראל

המפלגה שמה לה למטרה לשנות מן היסוד את שיטת הבחירות שנהוגה כיום בישראל בשיטת בחירות שלפיה חברי הכנסת וראש הממשלה ייבחרו באופן אישי. כך, לטענתם תהיה הפרדת רשויות מלאה בין הכנסת לממשלה ויהיה קשר טוב יותר בין הבוחר לנבחרי הציבור.
לפי התוכנית, ראש הממשלה יוכל למנות רק 11 שרים שיהיו בחירות מקצועיות ולא ח"כים או נבחרי ציבור. כמו כן, תקופת כהונתו של ראש הממשלה תוגבל לשתי קדנציות בלבד. זו לא הפעם הראשונה שהמפלגה מתמודדת, ובבחירות הקודמות היא קיבלה 667 קולות.
12 צפייה בגלריה
אביטל אופק
אביטל אופק
אביטל אופק
החמישייה הפותחת: אביטל אופק, יעלה הרוש, אבנר עומרי, דוד לנדאו ומריה דריאבין.
דבר היו"ר: "המפלגה חרטה על דגלה את שינוי שיטת הבחירות והממשל בישראל וביטול המשטר הקואליציוני, תוך הפרדה בין הכנסת לממשלה. כך נמגר את השחיתות והסחטנות הקואליציונית, ונייצר משילות. הקולות לא מבוזבזים ולא הולכים לפח, ולו רק משום שזו תנועה שאמורה לגדול עד שיהיה רוב בכנסת לשינויים המבוקשים" (אביטל אופק).

עם שלם

מפלגת עם שלם הוקמה ב-2011 על ידי הרב חיים אמסלם, לאחר שפרש ממפלגת ש"ס. המפלגה דוגלת בין היתר בהגברת השוויון בנטל, בקידום נשים חרדיות, ובהכנסת לימודי ליבה למוסדות החינוך החרדי. בבחירות לכנסת ה-19 הרשימה כמעט נכנסה לכנסת, ובבחירות לכנסת ה-21 התמודדה הרשימה יחד עם מפלגת זהות.
12 צפייה בגלריה
חיים אמסלם ומתמודדי רשימת עם שלם
חיים אמסלם ומתמודדי רשימת עם שלם
מתמודדי הרשימה
(צילום: דוברת עם שלם)
החמישייה הפותחת: חיים אמסלם, הילה לפקוביץ, דב הלברטל, יעקב אוחיון ומשה תורגמן.
דבר היו"ר: "הרגילו אותנו לחלק את הציבור החרדי לשניים – ספרדים ואשכנזים. אבל הסיפור הגדול הוא בין ציבור חרדי שדוגל בהתבדלות לציבור חרדי שעובד ודוגל בשילוב. יש ציבור ענק של חרדים עובדים שמבקשים להשתלב בחברה ובכלכלה הישראלית, עם שלם מובילה את הדרך ההשתלבות" (חיים אמסלם).

הישראלים

זו הפעם השלישית שמפלגת הישראלים מתמודדת לכנסת, הפעם האחרונה הייתה ב-2013. המצע של המפלגה מבוסס על רעיונותיו של פרופ' גדעון דורון ז"ל, והשאיפה העיקרית שלה היא עיגון המשילות באמצעות שינוי שיטת הבחירות, עיגון החוקה והקמת ממשלה שבה השרים הם בעלי רקע מקצועי רלוונטי.
החמישייה הפותחת: שמעון רגב, מיכל רגב ברמן, יואב בידרמן, שרית מאיר ומרדכי אלכסנדר קריינצין.
דבר היו"ר: "ברשימה שלנו יש מורי דרך ובכוונתנו לדאוג להם. אני לא יפה כמו יאיר לפיד ולא מתוחכם כמו בנימין נתניהו, אבל הרעיונות הם נכונים. אנחנו מקווים שגם אם לא ניבחר הרעיונות יחלחלו ויתפסו תאוצה בציבור הישראלי" (שמעון רגב).

ברית השותפות לאיחוד לאומי

המפלגה, בראשות בשארה שליאן, דוגלת בערכי חופש, סובלנות, שוק חופשי ודמוקרטיה. התנועה קמה כדי לייצג נוצרים ולא נוצרים כאחד, אך נותנת דגש על מימוש הצרכים והשאיפות של הציבור הנוצרי בישראל. בבחירות האחרונות קיבלה המפלגה 677 קולות.
12 צפייה בגלריה
בשארה שליאן
בשארה שליאן
בשארה שליאן
החמישייה הפותחת: בשארה שליאן, אירינה לוין, ראמי אבו רג'ב, ג'ון סתיון בדג'ר וצבי גל-עד.
דבר היו"ר: "אני רב חובל ומסתובב בכל העולם. אין אצלי הבדל בין גזע, מין או דת, ככה אני חי. אני רואה את המצב בארץ, רואה את הגזענות והשנאה וכואב לי. המפלגות הערביות פועלות נגד המדינה ולא מייצגות אותנו. אנחנו אזרחי מדינת ישראל וצריכים להשתלב במרקם החיים" (בשארה שליאן).

כבוד האדם

זו הפעם השנייה שהמפלגה, המורכבת מעולים ותיקים וחדשים מברית המועצות, מתמודדת בבחירות לכנסת. המפלגה חרטה על דגלה את נושא העולים מברית המועצות וקידומם בחברה הישראלית מבחינה חברתית וכלכלית. בבחירות הקודמות קיבלה המפלגה 222 קולות.
החמישייה הפותחת: ארקדי פוגץ', רחמין ניאזוב, גביראל אמירוב, שלמה לודאיה ודמיטרי צ'נקו.
דבר היו"ר: "אנחנו באים הפעם בצורה רצינית, ואני משוכנע שבבחירות האלה אנחנו נקבל 150 אלף קולות. שר הדתות הבא יהיה עולה מברית המועצות, ואני אהיה שר המשפטים הבא. אני בקשר עם נתניהו ונסכים להקים איתו ממשלה" (ארקדי פוגץ').

צומת

הדגש העיקרי של המפלגה, שמציגה עצמה כנציגת המושבים והמרחב הכפרי, הוא על הצלת ענף החקלאות וסיוע לחקלאים. בבחירות לכנסת ה-21 המפלגה עלתה לשיח הציבורי כשהציבה בראשה את אורן חזן, אך זה לא עזר למפלגה להיכנס לכנסת.
החמישייה הפותחת: משה גרין, שמואל יאיר פרג'ון, הראל מסטאי, יוסף מאיר לוינקופף ומשה סבן.
דבר היו"ר: "הגענו למסקנה אחת – אם לא ניקח מנהיגות שטובה גם לשמאל גם לימין, ובעיקר לאינטרס של האזרח הקטן שנאבק בחיי היומיום, לא תהיה תוחלת לעם ישראל בכלל. העסקים קורסים והבירוקרטיה גוברת הניסיון המוכח שלי מהשטח יוביל אותנו למקום אחר ולתוצאות אחרות" (משה גרין).

דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת

זו הפעם השמינית שמפלגת דע"ם מתמודדת בבחירות לכנסת, למרות שאף פעם לא עברה את אחוז החסימה. בבחירות הקודמות קיבלה הרשימה 612 קולות. הרשימה מורכבת מפעילים חברתיים, יהודים וערבים, שמאמינים בסולידריות גלובלית ושיתופי פעולה להצלת כדור הארץ.
במפלגה מבקשים לקדם "סדר ירוק חדש" – כלכלה ירוקה שיתופית שמבוססת על יסודות המהפכה התעשייתית הרביעית. בנוסף, המפלגה קוראת ליצירת מדינה דמוקרטית אחת משותפת לישראלים ולפלסטינים.
החמישייה הפותחת: יואב גל טמיר, חנאן זועבי, מיכל בן אפרת שורץ, סאמיה נאסר וארז וגנר.
דבר היו"ר: "בבחירות האלה ישראל מתעלמת משני האיומים הגדולים ביותר שעומדים מולנו – משבר האקלים ושלטון האפרטהייד על הפלסטינים. אם לא נתמודד עם שתי השאלות האלה אנחנו פונים לאסון" (יואב גל טמיר).

משפט וצדק לרפורמה במערכת המשפט

המפלגה בראשותה של לריסה עמיר, רעייתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, ביקשה בתחילה להכניס לשמה גם את המילים "לשחרור יגאל עמיר". מליאת ועדת הבחירות המרכזית, שמורכבת מנציגי המפלגות המכהנות בכנסת, דחתה את הבקשה.
בראש סדר העדיפויות של המפלגה עומדת השאיפה לעשות רפורמה במערכת המשפט הישראלית, שלדברי חברי המפלגה, חווה משבר חמור. המפלגה רצה לראשונה במערכת הבחירות הקודמת, אז קיבלה 1,375 קולות – פחות מחצי אחוז מסך הקולות הכשרים.
12 צפייה בגלריה
ועדת הבחירות בדיון על פסילת חברי כנסת
ועדת הבחירות בדיון על פסילת חברי כנסת
לריסה עמיר
(צילום: אלכס קולומויסקי)
החמישייה הפותחת: לריסה עמיר, מיכאל ליטווק, יליזבטה יודין, נחמה מילסון ושאול פרץ.
דבר היו"ר: "לא מעט פוליטיקאים מדברים על שינוי במערכת המשפט, אבל לאיש אין ספק שהדיבורים האלה יישארו בגדר דיבורים בלבד. אף אחד לא יפעל למען שינוי אמיתי כיוון שאף פוליטיקאי לא מוכן לשלם את המחיר התדמיתי. הנושאים שבהם אנו עוסקים, כמו יגאל עמיר, לא סתם הפכו לטאבו. הסיבות לכך עמוקות והדיון בנושאים האלה הוא חלק אינטגרלי מתהליך השינוי" (לריסה עמיר).

הגוש התנכי

המפלגה שרואה בכל הדתות שמאמינות בתנ"ך שותפות, מתמודדת גם הפעם על קולות הבוחרים. המפלגה מבקשת להתכונן לקראת העלייה הגדולה לארץ שתקרה בגלל חשש לחיי היהודים בחו"ל. במצע המפלגה טוענים שיש להתכונן לעלייה של עשרה מיליון בני אדם, בהם שבעה מיליון יהודים. בבחירות הקודמות לכנסת קיבלה המפלגה 389 קולות.
12 צפייה בגלריה
דניס אביגדור ליפקין
דניס אביגדור ליפקין
דניס ליפקין
החמישייה הפותחת: דניס ליפקין, יעקב בר נדר, דוד פרידמן, קלאס בקר ומקסים ריבקין.
דבר היו"ר: "הפוטנציאל שלנו הוא עשרה מושבים בכנסת. יכול להיות שנצטרך להתמודד כמה פעמים נוספות, וכך נעשה".
בבחירות לכנסת ה-24 מתמודדות גם מפלגות "חץ" ו"התקווה לשינוי".