טראמפ מתייחס לפריצות הדרך המדיניות
(צילום: רויטרס)

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הוא צופה שמדינות מוסלמיות נוספות יודיעו על כינון יחסים עם ישראל - אך זה יקרה רק לאחר הבחירות לנשיאות.
"יש לנו חמש מדינות שיצטרפו למהלך", אמר הערב (שלישי) הנשיא בדרכו לעצרת בחירות כשהוא מלווה ברעייתו מלניה. "יהיו לנו עוד הרבה, יש עוד שמונה או תשע על הכוונת, ואני חושב שבסופו של דבר יהיה לנו את כולן, הגדולות והקטנות".
שר החוץ של בחריין: עבד אל-לטיף אל-זיאני שר החוץ של איחוד האמירויות: עבדאללה בן זאיד דונלד טראמפ בנימין נתניהו חתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בבית הלבןשר החוץ של בחריין: עבד אל-לטיף אל-זיאני שר החוץ של איחוד האמירויות: עבדאללה בן זאיד דונלד טראמפ בנימין נתניהו חתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בבית הלבן
טראמפ, נתניהו ושרי החוץ של האמירויות ובחריין
(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
דונלד טראמפ פגישה עם מוחמד בן זייד ב וושינגטון ארה"בדונלד טראמפ פגישה עם מוחמד בן זייד ב וושינגטון ארה"ב
"מוחמד מהאמירויות - לוחם מכובד". טראמפ ושליט האמירויות
(צילום: AP)
טראמפ הוסיף כי "אנחנו עובדים על זה הרבה עכשיו, ואני מעורב בהרבה הסכמים שמתגבשים", והדגיש: "היופי כאן הוא שזה שלום במזרח התיכון בלי כסף ובלי דם על כל החול. זה קורה ואנחנו מאוד מתרגשים מזה. עשינו את זה שונה מהאופן שבו עבדו במשך 30 שנים".
הנשיא ציין כי הוא רוחש הרבה כבוד אל המנהיגים שכבר סיכמו על כינון יחסים עם ישראל, והתייחס אל שליט האמירויות, מוחמד בן זייד, כ"מוחמד מהאמירויות". הוא הבהיר כי "מוחמד מהאמירויות הוא לוחם מאוד מכובד. גם בחריין אותו הדבר". על סודן אמר הנשיא כי היה זה "הישג גדול, בגלל העוינות עם ישראל".