התאונה בכניסה לנתניה, הבוקר
(צילום: נתיבי ישראל)

צעיר בן 22 נהרג היום (ו') בהתהפכות טרקטורון שעליו רכב ביער מגידו שבעמק יזרעאל. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו של הצעיר, טארק אבו שקרה, תושב אום אל פחם. עדיין לא ברור מה גרם לתאונה והמשטרה פתחה בחקירה.
שכניו של אבו שקרה סיפרו כי רכב ביער פעמים רבות על הטרקטורון שלו. "לצערי הפעם התהפך", אמר אחד ממכריו של המנוח. הוא אמר כי אבו שקרה היה "נחמד וחרוץ". מנחמים רבים הגיעו לבית המשפחה.
הרוג טארק אבו שקרה תושב אום אלפחםהרוג טארק אבו שקרה תושב אום אלפחם
נהרג בהתהפכות טרקטורון. טארק אבו שקרה
תאונת דרכים ביער מגידותאונת דרכים ביער מגידו
זירת התאונה ביער מגידו
(צילום: איחוד הצלה )
בתאונה נוספת שהתרחשה היום, בכניסה לנתניה, נפצעו שישה בני אדם, אחד מהם באורח בינוני והיתר באורח קל. התאונה שתועדה על ידי מצלמה של נתיבי ישראל אירעה בצומת של כביש 57 ורחוב דגניה, בין אוטובוס לשתי מכוניות.
בתיעוד נראה האוטובוס מגיע מרחוב דגניה לצומת המרומזר בכביש 57 ופונה שמאלה. רכב שהתפרץ לצומת באור אדום פגע באוטובוס וגרם לו לסטות לנתיב השמאלי תוך שהוא פוגע ברכב נוסף, דוחף אותו לאי תנועה ומשם לנתיבים בכיוון הנגדי, עד ששניהם מתנגשים ברכב אחר.
התנגשות אוטובוס במכוניות בכניסה לנתניההתנגשות אוטובוס במכוניות בכניסה לנתניה
שישה נפצעו, אחד במצב בינוני. זירת התאונה בכניסה לנתניה
(צילום: נתיבי ישראל)
התנגשות אוטובוס במכוניות בכניסה לנתניההתנגשות אוטובוס במכוניות בכניסה לנתניה
(צילום: נתיבי ישראל)
צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו גבר בן 64, נהג אחת המכוניות, לבית החולים הלל יפה בחדרה במצב בינוני. יתר הפצועים פונו במצב קל לבית החולים לניאדו בנתניה.
ד"ר קובי שיף ממד"א שהגיע לזירה סיפר שהנהג שנפצע בינוני "ישב בסמוך לרכבו, הוא סבל מחבלות בגפיים. פצועים נוספים במצב קל התהלכו בזירה. הענקנו לפצועים טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לבתי החולים".
אלון פלג, מנהל מרחב מרכז בחטיבת התפעול והאחזקה של נתיבי ישראל, אמר כי "מקומם נורא לראות איך שנייה של היסח דעת אשר לרוב נובעת מזלזול של הנהג גורמת פעם נוספת לתאונה מיותרת אשר בנס הסתיימה ללא אובדן חיי אדם. אנחנו משקיעים מיליארדי שקלים בתשתיות תחבורה מהבטוחות והמתקדמות בעולם, אך אין זה תחליף לאחריות האוחזות והאוחזים בהגה".