האש ממשיכה - במקביל לדיווחים על מו"מ לרגיעה: מנהיג חמאס בחו"ל חאלד משעל אישר הערב (שישי) שארצות הברית, רוסיה והאיחוד האירופי פועלים להפסקת אש, אך כי הם נוטים לישראל. לדבריו, קטאר, טורקיה ומצרים הן המדינות הערביות והאסלאמיות שפועלות להפסקת אש, וכי חמאס התנה אותה ב"עצירת התוקפנות". מנגד, מקור בחמאס אמר לערוץ אל-מיאדין, כי אין התקדמות במשא ומתן להפסקת אש עם ישראל.
מוקדם יותר דווח ב-BBC כי מצרים הציעה לישראל ולחמאס הפסקת אש בת 12 שעות. גורם ישראלי אמר כי ההצעה לא מוכרת, ובכל מקרה אין כוונה להפסיק את המבצע.
שעות ספורות לאחר מכן, בעקבות אותו דיווח, פורסם ב"אל-ערבייה" כי מצרים הציעה הפסקת אש מוחלטת עד ליום ראשון, כלומר עד לסיום עיד אל-פיטר. הבקשה הוצגה כדי לאפשר למצרים להכניס סיוע הומניטרי לרצועת עזה ולפנות פצועים לקבלת טיפול בשטחה. לפי הדיווח, מצרים עדיין ממתינה לתשובת ישראל ובמקביל ביקשה ממדינות מערביות ללחוץ על ישראל לקבל את ההצעה.
יירוטים של כיפת ברזל בעקבות ירי הרקטות לבאר שבע
(צילום: דדי פולד)

"אנחנו ברמת הישגים גבוהה", הוסיף הערב גורם ביטחוני. הורדנו הרבה בכירים, והפגיעה במנהרות היא נזק אסטרטגי המשנה את היכולת שלהם להסתתר. אם נמצה את ההישגים בימים הקרובים יהיה נכון ללכת להפסקת אש, אבל אנחנו לא שם ויש עוד כמה דברים שצריכים לעשות. המטרה היא לצבור כמה הישגים ואז לצאת, אבל זה לא יקרה מחר. יידרשו עוד יומיים-שלושה". ההערכה בישראל היא שארה"ב נותנת מרחב נשימה להמשך המבצע עד ליום ראשון.
עם זאת, גם הערב נמשכים מטחי הרקטות מרצועת עזה לשטח, עם בניין מגורים בשדרות שספג פגיעה ישירה. הדירה שספגה את הפגיעה הייתה ריקה ולפי שעה לא ידוע על נפגעים בגוף. נזק כבד נגרם לרכוש.
2 צפייה בגלריה
תקיפת צה"ל בעזה
תקיפת צה"ל בעזה
תקיפת צה"ל בעזה
(צילום: AFP)
מצה"ל נמסר כי נכון לשעה 19:00 והחל מהשעה 7:00 הבוקר, זוהו כ-140 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כ-30 שיגורים נפלו בשטח הרצועה. לוחמי ההגנה האווירית יירטו עשרות רקטות".
קודם לכן, במטח רקטות לאזור באר שבע, נותק היישוב להבים מחשמל עקב פגיעה בקו מתח גבוה. גם בבירת הנגב דווח על הפסקות חשמל בכמה חלקים בעיר. במטחים לעוטף לאחר מכן, רכב נפגע מרקטה באחד היישובים באשכול ונזק נגרם לכמה בתים.
אחר הצהריים, בתום התייעצות ביטחונית בקריה, פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה: "אמרתי שניתן מכות קשות מאוד לחמאס וגם לארגוני טרור אחרים - ואנחנו עושים זאת. ביממה האחרונה תקפנו מטרות בתת קרקע, חמאס חשב שהוא יוכל להסתתר שם והוא לא יכול להסתתר שם.
2 צפייה בגלריה
צה"ל תקף סניף של בנק הייצור של חמאס
צה"ל תקף סניף של בנק הייצור של חמאס
צה"ל תקף סניף של בנק הייצור של חמאס
(צילום: דובר צה"ל )
"הבכירים שלו חושבים שהם יכולים להימלט מנחת זרוענו - הם לא יכולים להימלט. אנחנו מגיעים אליהם בכל מקום. הם תקפו אותנו ביום חגנו, הם תקפו את בירתנו, הם שיגרו טילים לערינו, הם משלמים וישלמו על כך מחיר כבד. זה עוד לא נגמר. נעשה הכול כדי להשיב את הביטחון לערינו ולאזרחינו".
לפחות עשרה בכירים בארגוני הטרור חוסלו השבוע, ובצה"ל ניסו מספר פעמים לחסל גם מפקדים בכירים בחמאס – אך הם יצאו ללא פגע. בין הבכירים שנפצעו ושרדו את ניסיונות החיסול – רפעא סלאמה - מפקד חטיבת חאן יונס, מוחמד סינוואר – ראש כוח האדם בזרוע הצבאית, ראשי מטות האימונים – חכאם יוסף וראאד סלאח, וראש מטה המבצעים בחמאס, עז א-דין חדאד.