1 צפייה בגלריה
מטוסים של חברת אמירייטס בנמל התעופה בדובאי
מטוסים של חברת אמירייטס בנמל התעופה בדובאי
מטוסים של חברת "אמירייטס" בנמל התעופה בדובאי
(צילום: shutterstock)
במסגרת הסכם השלום בין שתי המדינות, ישראל ואיחוד האמירויות יחתמו ביום שלישי על הסכם תעופה שיאפשר את תחילתן של טיסות בין נתב"ג לאבו דאבי ודובאי בתוך שבועות בודדים. משרד התחבורה הודיע היום (ראשון) כי בעקבות ההסכם, יתאפשרו 28 טיסות נוסעים שבועיות בין נתב"ג לנמלי תעופה באמירויות.
הסכם התעופה ייחתם רשמית בטקס שייערך בנמל התעופה בן גוריון במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנוסף לטיסות מנתב"ג יאפשר ההסכם טיסות ללא הגבלה מנמל התעופה רמון שליד אילת, וכן עשר טיסות מטען בשבוע בין המדינות.
ביקור במטוסי חברות התעופה של איחוד האמירויות
(צילום: מתוך עמוד היוטיוב של אמירטס ואיתיחאד איירווייז)

ממשרד התחבורה נמסר עוד כי גורמי מקצוע ברשות התעופה האזרחית מעריכים שיש עניין מסחרי רב בטיסות בקווים שיוקמו מצד חברות תעופה ישראליות ואמירותיות. "הסכם התעופה יאפשר תיירות, מסחר ועסקים בין המדינות, והינו אחד הפירות הראשוניים החשובים היותר של הסכם השלום", נמסר מהמשרד.
שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה: "זהו יום היסטורי ומרגש למדינת ישראל, החווה את תחילתו של גל פריחה כלכלי עם שווקים חדשים ופתיחת השמיים ליעדים חדשים, מרתקים ומלהיבים. אני רוצה להודות לכל הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה, רשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית שהביאו את ההסכם לידי גמר במהירות שיא, ומאחלת בהצלחה לכל חברות התעופה הישראליות שייסדו את הקווים החדשים לאבו דאבי ודובאי, ובהמשך למדינות נוספות במפרץ".