תיעוד קשה לצפייה: אישה אוסטרית נהרגה מתקיפת כריש
(מתוך יוטיוב)

הרשויות במצרים מסרו היום (ראשון) כי בים האדום נהרגה מתקיפת כריש בסוף השבוע אישה שנייה - בתקרית שאירעה באותו אזור שבו נהרגה ביום שישי אישה אחרת ושעל מותה דווח כבר אתמול. לפי גורמים ששוחחו עם סוכנות הידיעות רויטרס, שתי התקריות התרחשו דרומית לעיר הורגאדה, סמוך לחוף "סאהל חשיש", במרחק של כ-600 מטר זו מזו.
לפי אותם גורמים, גופתה של הקורבן השני, תיירת מרומניה בסוף שנות ה-40 לחייה, התגלתה שעות לאחר המתקפה שבה נהרגה אישה אוסטרית בת 68. משרד הסביבה המצרי הודיע כי בעקבות שתי מתקפות הכרישים תוקם ועדה שתחקור את נסיבותיהן. הרשויות המקומיות הודיעו במקביל על השעיית כל הפעילויות באזור שבו התרחשו המתקפות. החופים באזור נסגרו לשלושה ימים.
3 צפייה בגלריה
תיירת אוסטרלית נהרגה מתקיפת כריש
תיירת אוסטרלית נהרגה מתקיפת כריש
דם במים בתיעוד מתקיפת הכריש שבה נהרגה אישה אוסטרית
3 צפייה בגלריה
תיירת אוסטרלית נהרגה מתקיפת כריש
תיירת אוסטרלית נהרגה מתקיפת כריש
תיירים המומים צופים מהצד. איש לא קפץ בגלל הסכנה
בסרטון שפורסם אמש, מהתקרית הראשונה שבה נהרגה האישה האוסטרית, נראתה האישה המבוגרת מנסה לשחות לחוף, אחרי שהכריש תלש בנשיכה את זרועה ורגלה. אחרי שהצליחה בכוחותיה האחרונים להגיע ליבשה, הרופאים החלו לבצע בה פעולות החייאה, אבל דקות לאחר מכן נקבע מותה.
עדי ראייה ניסו להסיח את תשומת לבו של הכריש, אך איש מהם לא קפץ למים עקב הסכנה. בתקשורת הרוסית נכתב כי קבוצה של תיירים רוסים נשמעה צועקת: "איפה כוחות ההצלה, לעזאזל. היא מכוסה בדם. איפה הם? היא הולכת למות". האישה שהותקפה ומתה נשואה לגבר מצרי וחיה במצרים.
3 צפייה בגלריה
חוף סאהל חשיש ליד ים סוף הים האדום מצרים אילוסטרציה
חוף סאהל חשיש ליד ים סוף הים האדום מצרים אילוסטרציה
החוף בסאהל חשיש, שלידו התרחשו המתקפות
(צילום: shutterstock)
מתקפות כרישים במצרים נדירות יחסית, אבל בים סוף 44 מיני כרישים, כמה מהם קטלניים. הנפוץ שבהם הוא כריש שונית אפור, שאורכו 1.5 מטרים, יש לו 13 או 14 שיניים חדות במיוחד והוא שוחה במים רדודים יחסית.