ועדת השרים לענייני שירות הביטחון הכללי שהתכנסה הבוקר (ה') החליטה לקבל את המלצת השב"כ שהובאה בפניהם, ולפיה התקופה שבה יאובטחו בני משפחתו של ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה בהווה, בנימין נתניהו, תקוצר ותעמוד על חצי שנה בלבד. כך נודע ל-ynet.
1 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושני בניהם, יאיר ואבנר. השב"כ המליץ: "אין הצדקה לאבטח שנה שלמה"
בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושני בניהם, יאיר ואבנר. השב"כ המליץ: "אין הצדקה לאבטח שנה שלמה"
בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושני בניהם, יאיר ואבנר. השב"כ המליץ: "אין הצדקה לאבטח שנה שלמה"
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
בחודש ינואר האחרון, ובעוד נתניהו עדיין מכהן כראש ממשלה, התכנסה ועדת השרים לענייני שירות הביטחון הכללי ואישרה להאריך את האבטחה על רעיית ראש הממשלה דאז שרה נתניהו ועל ילדיהם יאיר ואבנר למשך שנה מתום סיום כהונתו של נתניהו. זאת בשל מה שהוגדר "איומים ביטחוניים עדכניים".
ההחלטה, שהתקבלה בוועדה בראשות השר לענייני מודיעין דאז אלי כהן (הליכוד), לא אמורה הייתה לחול למשל על רעייתו וילדיו של שר הביטחון בני גנץ, ששימש כראש ממשלה חליפי. אותה החלטה, בנוגע לבני משפחתו של נתניהו, התקבלה בניגוד להמלצת הוועדה הממלכתית לאישור נוהלי אבטחה לאישים רמי דרג, שהמליצה כבר אז להאריך את האבטחה למשך שישה חודשים בלבד.
בלילה שבין שבת לראשון: נתניהו עזב את מעון רה"מ בבלפור
(צילום: שמיר אלבז, אלי מנדלבאום, משה מזרחי)

בעקבות ביקורת שהתעוררה אז הבהירו מטעם נתניהו כי אין לו קשר לקבלת ההחלטות מהסוג הזה. אולם מתנגדיו טענו כי בשל העובדה שמקורבו אלי כהן עמד בראשה, זו הייתה התוצאה.
יו"ר ועדת השרים לענייני שירות ביטחון כללי כיום הוא ראש הממשלה נפתלי בנט. מלבדו חברים בה גם שר הביטחון בני גנץ, השר לביטחון פנים עמר בר לב, שר המשפטים גדעון סער, שר המודיעין אלעזר שטרן ושר הדתות מתן כהנא, המכהן גם כמ"מ ראש הוועדה.
המלצת השב"כ במקרה זה הייתה שאין הצדקה לאבטח למשך שנה, והיא התקבלה. בעניין מספר המאבטחים שניתנו למשפחת ראש הממשלה לשעבר הדבר נתון לשיקול דעתו של ראש אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה, אלון חליווה, מקורבו של נתניהו.