ריאיון עם מובילי המחאה נגד המהפכה המשפטית
(צילום: אסף חן)

רועי נוימן, ממובילי המחאה נגד המהפכה המשפטית, אמר הבוקר (שני) בריאיון לאולפן ynet כי "אנחנו נרחיב את ההתנגדות. נשארו בסך הכל עוד שלושה שבועות לחקיקה. אם נגיע למצב שהממשלה בכל זאת רצה ודוהרת, אני מניח שימי ההתנגדות המלאים יהפכו להיות עניין שהוא מספר פעמים בשבוע, ולא רק יום אחד בשבוע". בתוך כך, מובילי המאבק מסרו כי ביום חמישי יערך יום התנגדות נוסף, תחת הכותרת "יום החרפת ההתנגדות".
נוימן ציין כי "היום בשעות הערב תהיה הפגנה מול כנס בירושלים שראש הממשלה הולך לדבר שם. מחר נבקר את הח"כים". מובילי המאבק ציינו כי ביום רביעי ינסו לשבש את המראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לברלין. נוימן הוסיף: "ברביעי ראש הממשלה, במקום להישאר בארץ ולטפל במשבר, יטוס לברלין. נלווה אותו שם - מתוכננות הפגנות של אלפים רבים בברלין. יום חמישי יהיה יום החרפת ההתנגדות, שזה באותה מתכונת של השבועות האחרונים של שיבושים רחבים בכל הארץ. ביום שבת יהיו הפגנות בקפלן ובעוד יותר מ-105 מוקדים".
1 צפייה בגלריה
יאיר (יאיא) פינק
יאיר (יאיא) פינק
נוימן ופינק
(צילום: יריב כץ)
האזרחים בינתיים סבלניים. גם זה עלול להסתיים מתישהו. "כל האזרחים לא רוצים לחיות בדיקטטורה. בגלל זה הם תומכים. המחאה הזאת, הדרך שניהלנו אותה בששת השבועות הראשונים - לא עשינו חסימות, עשינו הפגנות מנומסות בתל אביב וברחבי הארץ. ראינו שהממשלה פשוט מתעלמת לחלוטין מכל מה שקורה במדינה אז אין לנו ברירה אלא להחריף. המחאה פה שומרת על קווים מאוד דמוקרטיים, כמו שאפילו השר לביטחון פנים אמר - חסימת כבישים מותרת בדמוקרטיה".
יאיא פינק, גם הוא ממובילי המחאה, הוסיף כי "אני יכול להגיד שביקנעם, בעמק יזרעאל ובסביבה הולכת להיות ביום חמישי הקרוב 'אם כל המחאות'. הולכים להיות המוני אנשים".
נניח והחקיקה הזאת ממשיכה ואין הידברות, לא תלך יותר למילואים? "אני מאוד אוהב וגאה ללכת למילואים. אני ממשיך לשרת במילואים. אני לא רוצה שממשלה שמורכבת מלא מעט משתמטים תשים אותי ורבים אחרים בבחירה האם להמשיך ללכת ולשרת במילואים. אני לא רוצה לשרת דיקטטורה ודיקטטור, אני רוצה שמדינת ישראל תישאר מדינה דמוקרטית. אין לי בעיה לשרת שלטון ימין וימין קיצוני, אבל אני מבקש, אפילו בתחינת לב, מהממשלה הזאת שלא תגרום לנו להחליט מה אנחנו עושים ברגע שיש כאן דיקטטורה".
מארגני המחאה מסרו: "זהו אחד השבועות הקריטיים במאבק לשמירה על הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו שמנסים להביא לחורבנה. כל ישראלי וישראלית שבליבם ערכי מגילת העצמאות חייבים לצאת בחמישי הקרוב בעוז ובגבורה להגן על מדינת ישראל. לא נקבל שום מהלך שיפגע בדמוקרטיה הישראלית, אנו כאן, על המשמר, נגן על ישראל".