בזמן שמיליוני ישראלים בסגר וסופגים קנסות על הפרת ההגבלות, תועדה אתמול (ג') שרת התחבורה מירי רגב חוגגת יום הולדת לאחד מעובדי לשכתה. בחדר ישבו 14 אנשים, בזמן שההגבלות שהטילה הממשלה - בין השאר בתמיכת רגב - מתירות התקהלות של עד חמישה אנשים בחלל סגור. אם לא די בכך, בזמן שהמסעדות סגורות כבר חודשים - תועדו רגב ואנשיה מסביב לשולחן מלא אוכל, ללא מסכות ומבלי ששמרו על ריחוק חברתי.
1 צפייה בגלריה
חגיגות יום ההולדת בלשכתה של מירי רגב
חגיגות יום ההולדת בלשכתה של מירי רגב
ללא מסכות וללא שמירה על ריחוק חברתי. "רגב העירה לנוכחים"
(מתוך עמוד הטוויטר של ערוץ דמוקרט TV)
בתמונה, שפורסמה על ידי העיתונאי ישראל פריי מדמוקרטtv נראית השרה יושבת בראש השולחן וסביבו 13 עובדים נוספים - כולם בלי מסכות - במהלך סעודת יום הולדת לאחד העובדים. בלשכת השרה הסבירו שהשרה רק עברה במקום לכמה דקות ואף "העירה לנוכחים על החובה להימנע מהחריגה מהנהלים", אך במקביל היא לא עטתה מסכה בעצמה ובחדר שאליו נכנסה לא נשמרו כאמור הנחיות הקורונה.
לפי התקנות, התקהלות במרחב סגור מותרת עד חמישה בני אדם ובמרחב פתוח עד עשרה בני אדם. כתוצאה מכך, לדוגמה, הגדילה המשטרה לעשות וחסמה לישיבה את הכיכר הציבורית ברחוב דיזנגוף בתל אביב.
רגב ביולי האחרון בטקס באשקלון: "בפעם הבאה זה לא יקרה"

בחודש יולי האחרון התארחה רגב בטקס פתיחת מחלף אשקלון צפון והודתה אז כי "אנחנו לא נמצאים בדיוק במגבלות שמשרד הבריאות הנחה. בפעם הבאה זה לא יקרה".
מלשכת שרת התחבורה מירי רגב נמסר: "השרה רגב השתתפה למשך דקות קצרות לציון יום הולדת לעובד בלשכה. השרה רגב נכנסה לברך את העובד והעירה לנוכחים על החובה להימנע מחריגה מהנהלים בזמן הסגר וביקשה לחדד את הנהלים בנושא. יודגש כי המצולמים בתמונה הם עובדים חיוניים העובדים יחד כקפסולה בחודשים האחרונים במקום העבודה. בהנחיית השרה חודדו הנהלים, על מנת לוודא אי-הישנות מקרים אלו בעתיד".
פורסם לראשונה: 23:38, 12.01.21