2 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג
(צילום: עוז מועלם)
בית המשפט התיר בצהריים (יום ו') לפרסם את עבירות המין שבהן חשוד הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג. בנוסף חשוד חוגג בהלבנת הון ובהונאת משקיעים בעשרות מיליוני שקלים.
בדיון בבקשה שהוגשה באחת מהארכות המעצר של איש העסקים כבר ב-18 בנובמבר לבית המשפט, צוין כי המשטרה מייחסת לחוגג בעילה אסורה בהסכמה, הבאת אדם לידי מעשה זנות, הבאת קטין לסמים מסוכנים, איסור אלכוהול לקטינים, מעשה סדום, סחר בבני אדם, מעשה מגונה, פרסום והצגת תועבה, גרימה לעזיבת המדינה לשם זנות, הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות.
פרקליטיו של חוגג, עורכי הדין עמית חדד ומשה מזור, החליטו למשוך את בקשתם לערער על ההחלטה להתיר לפרסם את עבירות המין.
ההחלטה של הפרקליטים התקבלה לאחר הבנה כי מרבית הדברים פורסמו בדרך זו או אחרת ולכן אין עוד טעם בצו במתכונתו זו. "הפרסומים גורמים למר חוגג, רעייתו וילדיו נזק כבד שיכול שיהא בלתי ניתן לריפוי לכשיתברר שלחשדות הללו אין ביסוס", אמרו פרקליטיו של חוגג. "אנו קוראים ומבקשים מכלי התקשורת להמתין לפני חריצת דינו של מר חוגג ולא להתבסס על פרסומים שמקורם בבעלי אינטרס".
2 צפייה בגלריה
מגדלי W שם נמצאת דירת המסתור של משה חוגג
מגדלי W שם נמצאת דירת המסתור של משה חוגג
המגדל שבו נמצאת הדירה ששימשה לפי החשד לחלק מהמעשים
(צילום: טל שחר)
בשבוע שעבר נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי דירת תענוגות של חוגג שמומנה על ידי כספי החברות שלו, שימשה לפי החשד לאירוח דוגמניות וצעירות שצולמו ללא ידיעתן במצבים אינטימיים. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מחזיקים בעשרות סרטוני וידאו של הנשים ששהו בדירה בתל אביב. הסרטונים כוללים בין היתר תיעוד של יחסי מין וצריכת סמים.
במשטרה כבר הגיעו אל הדירה המדוברת וערכו בה חיפוש. כמו כן, החוקרים יצרו קשר עם חלק מהבנות, שטענו כי לא ידעו שצולמו במהלך שהותן במקום. במקביל נעשים ניסיונות להגיע לנשים נוספות שתועדו בדירה.
מדובר ככל הנראה בתיעוד שנעשה באמצעות מצלמות נסתרות שהותקנו בדירה. את הצעירות אירחו לכאורה גורמים שונים מסביבתו של חוגג. גורם המעורה בפרטי החקירה אמר שחלק מהסרטונים הוצגו בפני כמה מהאנשים שביקרו במקום.
פרשת המשחק הגדול: הארכת מעצר נוספת למשה חוגג
(צילום: נדב אבס)

במקביל לעבירות המין, חוגג נחשד בין היתר בעבירות של איסור הלבנת הון, קשירת קשר לפשע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסה במזיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות לפי פקודת הסמים המסוכנים. יחד עמו נעצרו שבעה חשודים אחרים בגין עבירות הונאה מתחום המטבעות הקריפטוגרפיים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים.
במהלך החקירות בפרשת "המשחק הגדול" הטיחו החוקרים בחוגג חשדות שקשורים לשלושה פרויקטים: ניבוי תוצאות עתידיות של אירועים בחברת סטוקס; פרויקט סירין שאמור לפתח טלפון חדש; ופרויקט לידקוין שאמור לקשר בין עסקים על ידי פלטפורמות מסחר. לטענת החוקרים, חוגג גייס מאות מיליוני שקלים לפרויקטים הללו, אך בפועל "הבריח" לכאורה את הכסף למטרות אישיות ואחרות. בשבוע שעבר נחשף ב-ynet כי במסגרת הפרשה גייסה המשטרה עד מדינה. זה שופך אור בין השאר על החשד לעבירות מין לכאורה שנכללות בתיק.