איחוד האמירויות דיווחה על שני אירועים חריגים הבוקר (יום ב') באבו דאבי, במה שמסתמן כמתקפה של המורדים החות'ים מתימן: משטרת אבו דאבי מסרה שבאירוע הראשון התפוצצו שלושה מכלי דלק באזור תעשייה, בסמוך למחסנים של חברת הדלק הלאומית ADNOC. לפי סוכנות הידיעות הממלכתית שלושה נהרגו בפיצוץ ושישה נפצעו. שניים מההרוגים הודים, וההרוג השלישי פקיסטני.
האירוע השני היה בשטח נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי, שם פרצה שריפה באתר בנייה. צוותים פועלים לכיבוי השריפה, שנראה שהיקפה אינו משמעותי. המשטרה פתחה בחקירת האירועים.
4 צפייה בגלריה
אבו דאבי מתקפת מזל"טים של המורדים החות'ים מ תימן איחוד האמירויות
אבו דאבי מתקפת מזל"טים של המורדים החות'ים מ תימן איחוד האמירויות
מתוך סרטון שעלה לרשת, שמתעד לכאורה את השריפה באזור נמל התעופה
4 צפייה בגלריה
נמל התעופה הבינלאומי ב אבו דאבי איחוד האמירויות 2019
נמל התעופה הבינלאומי ב אבו דאבי איחוד האמירויות 2019
נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי, ארכיון
(צילום: AFP)
לפי דיווח סוכנות הידיעות הרשמית של איחוד האמירויות, בשתי הזירות נמצאו חלקים של כלי טיס זעירים. הקואליציה הצבאית בתימן הודיעה שזוהו כמה מזל"טים ממולכדים ששוגרו מנמל התעופה בצנעא. הקואליציה, שאותה מנהיגה סעודיה ושבה חברה גם איחוד האמירויות, מסרה שהיא עוקבת אחר ההסלמה העוינת. זמן קצר אחרי הדיווחים מאיחוד האמירויות אמר דובר המורדים החות'ים בתימן כי בשעות הקרובות תפורסם הודעה חשובה מטעם הארגון בדבר ״פעולה צבאית איכותית״.
אם אכן מדובר במתקפה חות'ית הרי שמדובר באירוע חריג יחסית, אך לא בדבר שלא התרחש בעבר. המורדים החות'ים, שנתמכים על-ידי איראן, ביצעו בשנים האחרונות כמה מתקפות מתימן נגד איחוד האמירויות, כנקמה על המעורבות שלה במלחמת האזרחים בתימן. הקואליציה שמנהיגה סעודיה בתימן הודיעה בצהריים שמשעות הבוקר היא יירטה שמונה מזל״טים שניסו לחדור לשטח סעודיה.
4 צפייה בגלריה
חות'ים מורדים ב תימן המורדים החות'ים
חות'ים מורדים ב תימן המורדים החות'ים
המורדים החות'ים בתימן. מבצעים מתקפות נגד איחוד האמירויות כנקמה על המעורבות במלחמה
(צילום: AP)
בשבועות האחרונים גבר קצב התקיפות של הקואליציה נגד מטרות של החות'ים בתימן, וכך גם מתקפות הנגד - בעיקר בשטח סעודיה. במקרים קודמים בהם בוצעו מתקפות חריגות כאלה של החות׳ים נרשמה גם תגובה צבאית הולמת מצד הקואליציה שמנהיגה סעודיה.
גורם צבאי בתימן מסר כי החות׳ים ביצעו מתקפה באמצעות מזל"טים נגד יעדים צבאיים אסטרטגיים באבו דאבי, בתגובה על ההסלמה של איחוד האמירויות והמשך המצור על ערים בשליטת החות'ים. צנעא בירת תימן נמצאת בשליטת החות׳ים, ונמל התעופה בעיר היה יעד לכמה תקיפות של הסעודים בשבועות האחרונים - בין היתר בטענה שמהנמל מבוצעות מתקפות באמצעים מזל"טים.