2 צפייה בגלריה
הזירה באשדוד
הזירה באשדוד
הכניסה לעיריית אשדוד, אתמול
(צילום: איחוד הצלה)
בבית החולים שיבא נקבע היום (שלישי) מותו של הגבר בן ה-60 שהצית את עצמו מחוץ לעיריית אשדוד, ככל הנראה בשל מצוקת דיור. עדי ראייה שהיו במקום סיפרו כי הוא נצפה יוצא מבניין העירייה אחרי ויכוח סוער במחלקת הרווחה.
הגבר הצית את עצמו ברחבת העירייה סמוך לשעה 10:00 בבוקר. לפי מד"א, תחילה פונה הפצוע לבית החולים אסותא באשדוד, שם קיבל טיפול ראשוני מציל חיים בחדר המיון. לאחר מכן, אנשי מד"א העבירו הפצוע בניידת טיפול נמרץ לבית החולים שיבא בתל השומר.
ל-ynet נודע כי האיש הוכר בעבר כדר רחוב ואף נכנס לרשימת ההמתנה לקבלת דירה בדיור הציבורי בעיר, אולם לאחר תקופת המתנה זכאותו בוטלה והוא הוסר מרשימת הממתינים. הוא קיבל זכאות לסיוע בשכר דירה בסך כ-2,000 שקלים בחודש, אך התקשה למצוא דירה בתנאים הללו. ככל הנראה הצית את עצמו לאחר שהתייאש מהתשובות והמענים שניתנו לו.
פרמדיק מד"א דן בן ישי סיפר: "הפצוע שכב סמוך לרחבת הכניסה לבניין כשהוא בהכרה וסובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני שכלל סיוע נשימתי ומתן תרופות לשיכוך כאבים. מצבו היה קשה ולא יציב ופינינו אותו במהירות לחדר המיון הקרוב על מנת לייצב את מצבו, וכעת הוא מועבר לבית החולים שיבא בתל השומר להמשך טיפול".
2 צפייה בגלריה
הזירה באשדוד
הזירה באשדוד
הזירה באשדוד
(צילום: איחוד הצלה)
משרד השיכון מסר בתגובה: "המשרד מכיר ומלווה את הפונה כבר משנת 2012 והוא קיבל סיוע בשכר דירה למשך שנים רבות, עד לפברואר 2021. על אף הזכאות בסיוע בשכר דירה שקיבל, בינואר 2020 אף אושרה בקשתו לקבלת דיור בבית גיל זהב.
"לאחר קבלת הזכאות, נציגי המשרד ניסו מספר פעמים לאתרו במטרה להציע לו יחידת דיור שהתפנתה בבאר שבע, אך לצערנו ניסיונות אלו לא צלחו והוא לא יצר קשר לממש זכאותו זו. בשבוע שעבר הגיע הפונה לאחר תקופה ארוכה אל חברת ההרשמה לסיוע בדיור, שם הוסבר לו שזכאותו לקבלת סיוע מוגדל בשכר דירה עדיין בתוקף (עד 2,000 שקלים) וכל שעליו לעשות לממש את הסיוע, הוא להציג חוזה שכר דירה עדכני.
"בכל התקופה הנ"ל הפונה קיבל אישורי זכאות לבקשותיו כולל יחידת דיור בבית גיל הזהב, ללא דין ודברים בינו ובין נציגי חברת ההרשמה. אנו המומים וכואבים את האירוע הטרגי ומקווים שבקרוב ייצא מבית החולים".
עיריית אשדוד מסרה בתגובה: "מדובר בתושב שמפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב בעניינו, אולם נציין שעד לפני שש שנים היה מוכר ומטופל בשירותי הרווחה באשדוד, ולצערנו סירב להמשיך בטיפול בזמנו. לאחרונה פנה לגורמים בעירייה בנושא דיור, שליוו אותו למיצוי זכויותיו בנושא זה.
"התושב הגיע אתמול לבניין העירייה והופנה בליווי נציגת המחלקה המקצועית לקבלת סיוע, ותואמה לו פגישה מיידית עם מנהלת יחידת האכלוס הממוקמת בבניין אחר להמשך טיפול בבקשתו. בדרכו לשם, בכניסה לבניין העירייה, הצית את עצמו. אנו ממשיכים לתחקר את כלל פרטי האירוע להפקת לקחים, ועומדים בקשר עם המשפחה ומעמידים לרשותם כל סיוע נדרש".