נאום לוי אבקסיס והעימות במליאה
(צילום: ערוץ כנסת )

אורלי לוי אבקסיס משיבה אש לשותפותיה זה מכבר: השרה לחיזוק וקידום קהילתי נאמה אמש (יום ב') במליאת הכנסת ותקפה בחריפות את מבקריה משמאל. בין היתר, היא האשימה את ח"כ מרב מיכאלי ממפלגת העבודה ואת ח"כ תמר זנדברג ממרצ - שאיתן רצה בבחירות האחרונות באותה רשימה - בסידורי עבודה לבני הזוג שלהן.
לוי אבקסיס הציגה את הצעת החוק להעברת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול למשרדה, שעלתה לקריאה ראשונה, והתעמתה תחילה עם ח"כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד. "חבר הכנסת הצעיר", קראה לעברו, "אני לא יודעת אם צעיר בגיל או בניסיון או באינפנטיליות, אבל אתה בהחלט צעיר מאוד, כי מי שמדבר על המתנ"ס בזלזול שכזה מעיד על מאיפה הוא בא, פריבילג אחד".
להב הרצנו צעק מהיציע: "הזלזול עליך... המשרד המדומיין שלך, משרד מדומיין לקהילות מדומיינות".
לוי אבקסיס הזכירה שנאבקה עם שר האוצר יאיר לפיד על כסף לילדים עניים והוסיפה: "אתה מדבר על מושחתים... ניסו לקנות אותי, מטעם יאיר לפיד וגנץ, שאני אחזור בי ואמרו לי כל ההצעות על השולחן, הבוס שלך היה מוכן שאני אהיה שרת אוצר כדי להבטיח לו ממשלת מיעוט, אמרתי לא גם לאוצר. שהג'וני ווקר יורד לו המס, אתה מבין מה מעניין את שר האוצר דאז? השמנת המתוקה והג'וני ווקר. מנותקים הייתם ונשארתם מנותקים".
מרב מיכאלי עונה לאורלי לוי אבקסיס
(צילום: ערוץ כנסת)

את מרב מיכאלי כינתה לוי אבקסיס בלעג "הפנתרה השחורה", והאשימה: "מיכאלי ובן זוגה ליאור שליין ניסו לחלק את מפלגת העבודה למין דבר כזה מלוכני, ששני בני זוג יהיו ברשימה בשריונים. כששאלו את מרב היא אמרה: אני לא יודעת מי לפני מי. האם נכון או לא נכון שביקשתם שריון לליאור שליין במפלגת העבודה? אם זה היה קורה בליכוד ושרה נתניהו הייתה מבקשת שריון, מה הייתם עושים?
"נמשיך גם עם מרצ, כאשר תמר זנדברג נתנה לבן זוגה ואבי ילדיה (אורי זכי) להתנהל על הקופה של מרצ, להחליט מי יקבל איזה תפקידים, וכשאמרה על מי שהביאה אותה למפלגה ומי שוויתרה לה על המקום שלה: ביוב, ביב שופכין. מי אמר למי? תמר זנדברג אמרה לזהבה גלאון. הם ילמדו אותנו מוסר"?
להב הרצנו התערב שוב בנאום וצעק: "בושה וחרפה, שרת הקשקוש".
לוי אבקסיס נימקה את הצעת החוק והוסיפה: "כשאני לקחתי את הרשות היא לא רק הייתה רשות בקריסה, היא הייתה עם חצי מהאנשים עם מכתבי פיטורים ועם 50 אחוז מהתקציב שלה. מה עשיתי? הבאתי עשרות מיליונים, לא ממשרדים אחרים, למשרד הזה, לטיפול במאבק בסמים ובאלכוהול, לטיפול באוכלוסיות מוחלשות".
1 צפייה בגלריה
מרב מיכאלי וליאור שליין
מרב מיכאלי וליאור שליין
מרב מיכאלי וליאור שליין. "הוא כוכב טלוויזיה חשוב בתרבות הישראלית"
(צילום: אבי מועלם)
בהמשך עלתה מיכאלי להגיב מעל הדוכן במליאה. "אני רק רוצה להגיב לשקרים שאמרה עליי כאן השרה אורלי לוי. אני נבחרתי בפריימריז במפלגת העבודה. לא ביקשתי שריון, לא הייתי זקוקה לשריון, אני רצתי בפריימריז ונבחרתי בפריימריז, דבר שאורלי לוי מעולם לא עשתה.
"אני מבינה שהיא הלכה מכאן בשביל לא להתמודד עם התשובות לשקרים שלה", הוסיפה מיכאלי. "אולי היה יכול להיות מעניין לראות מה היה קורה אם אורלי לוי הייתה מנסה לרוץ ולהיבחר במו עצמה. לגבי ליאור שליין התשובה היא לא. הוא מעולם לא ביקש שריון. הוא ממש לא זקוק לזה. הוא כוכב טלוויזיה חשוב בתרבות הישראלית. מעולם לא ביקש שום שריון. זה שאורלי לוי משקרת זה לא מפתיע אף אחד ואף אחת. אנחנו, איך להגיד, רגילות ורגילים לזה, אבל זוהי האמת".
ליאור שליין מסר בתגובה: "מעולם לא ביקשתי שריון מאף אחד. אורלי לוי, כהרגלה - גם משקרת וגם לא חכמה. הרי ידוע שמרב ואני גרים במפלגות נפרדות".