ליברמן לצד ראשי המתנחלים: שיצטרפו להפגנות
(צילום: רועי חדי)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נפגש היום (א') בשומרון עם ראשי המתנחלים, וקרא להם להצטרף להפגנות מול מעון ראש הממשלה. "פספסנו את הזדמנות הריבונות. מי שמספר שהיא על השולחן בשלב מאוחר יותר משקר", אמר להם. "עד שההתיישבות לא תצא להפגנות כלום לא יזוז. אני מוכן להצטרף לממשלת ימין, אבל אין שום קשר בין ממשלת נתניהו לימין, שחייב להשתחרר ממנו".
ליברמן הוסיף כי "ראינו שהדבר היחיד שעובד אצל ראש הממשלה זו המחאה. ראיתי את חסידי ברסלב מצטרפים פעם אחת להפגנה בבלפור - ובאותו לילה הקימו ועדה מיוחדת כדי לתת להם אלטרנטיבה. בהסתכלות על הנתונים מ-1 בינואר, אין ריבונות ולמעשה יש כמעט הקפאה של ההתיישבות".
אביגדור ליברמן מקיים סיור יחד עם ראשי רשויות ביהודה ושומרוןאביגדור ליברמן מקיים סיור יחד עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון
ליברמן עם ראשי הרשויות והיועצים
(צילום: עמית שאבי)
ראשי המתנחלים ובהם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת יש"ע המשמש גם ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש מועצה אזורית אלפי מנשה שי רוזנצוויג וראש מועצת בית אריה יהודה אלבוים, נפגשו עם ליברמן ברקע מה שהם מגדירים "הקפאת בנייה" בהתנחלויות.
ראשי המועצות פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו כדי שיפעל למתן אישור לקידום תוכניות בנייה של כ-5,500 יחידות דיור שתקועות כבר יותר מחצי שנה, וזועמים על ראש הממשלה שהקפיא את הסיפוח כחלק מנרמול היחסים עם איחוד האמירויות.
אביגדור ליברמן מקיים סיור יחד עם ראשי רשויות ביהודה ושומרוןאביגדור ליברמן מקיים סיור יחד עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון
(צילום: עמית שאבי)
ראש מועצת שומרון יוסי דגן תקף את נתניהו בפני ליברמן: "אנחנו שומעים ספינים וסיפורים מפה ועד ארה"ב, אבל במבחן התוצאה הממשלה הזו לא הביאה ריבונות. ממשלה לאומית לא מודיעה ואז נסוגה ומתרצת. היא לא מוותרת על ריבונות ומקפיאה בנייה. לא בחרנו בג'ארד קושנר ולא בטראמפ".
ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני הוסיף: "שנה שאנחנו במערכת בחירות. הוליכו אותנו שולל סביב ריבונות. אנחנו נמצאים שנה אחרי – וזה פספוס גדול. אבל ההזדמנות הזו הובילה לסכנה גדולה – שנקבל את מתווה טראמפ שיוביל להקמת מדינה פלסטינית על 70% משטחי יהודה ושומרון. ראש ממשלה של הימין לא כותב 159 פעם מדינה פלסטינית במתווה טראמפ. כך לא מתנהג ראש ממשלה ימני"