החתונה בזרזיר

לא פחות מ-16 חתונות פוזרו אמש (יום ד') על-ידי משטרת מחוז צפון, לאחר שהחוגגים בהן לא שמרו על הנחיות משרד הבריאות והגבלותיו בכל הנוגע להתפשטות נגיף הקורונה. כך למשל ביישוב זרזיר, שבו התקיים אחד האירועים, נרשם מספר משתתפים גבוה מהמותר, וחלקם תועדו רוקדים ללא שמירה על מרחק או עטיית מסכות.
המשטרה עיכבה את החתן ואביו לחקירה, שבסופה הם שוחררו והוטלו עליהם קנסות בסך אלף שקלים. בנוסף, ציוד ההגברה הוחרם וחלק מהמשתתפים נקנסו גם הם בגין התקהלות אסורה.
2 צפייה בגלריה
החתונה
החתונה
מתוך תיעוד החתונה ביישוב זרזיר
לאחר פיזור החתונה הביעו תושבים בזרזיר סיפוק מעבודת המשטרה: "זה טוב שהחתונות מפוזרות, כי הן מקור תחלואה. חייבים להמשיך בדרך הזו כי יש משפחות שסיכויי ההדבקה לא מעניינים אותן. הן לא דופקות חשבון לאף גורם". עוד הוסיפו תושבים: "צריך להטיל קנסות בסך עשרות אלפי שקלים על כל אדם שמפר את הכללים בחתונות. מספיק לזלזל בבריאות האזרחים".
ממשטרת ישראל נמסר: "השוטרים פועלים יום וערב לאכיפת תקנות החירום באשר לקיום אירועים. הפעילות כוללת שימועים לבעלי האולמות והשמחה לפני האירוע, תוך מעבר על היערכות לקראת האירוע והתאמתו לתו הסגול, ובהמשך הגעה לביקורת במהלך האירוע".
עוד ציינו במשטרה כי "מדובר על עשרות אירועים בכל יום שמתקיימים בחצרות בתים, והמידע נשען על מודיעין שמתקבל בזמן אמת בנוגע לאירוע - שנמצא כבר בעיצומו - מה שמקשה על אכיפת ההנחיות ופיזור האירוע".
2 צפייה בגלריה
החתונה
החתונה
ציוד ההגברה הוחרם
במשטרה מסרו בנוגע לחתונה בזרזיר כי לחתן השמחה ולאביו "נפתחו תיקים פליליים בחשד להפצת מחלה, זאת בנוסף לקנסות כספיים להם ולחלק מהאורחים שסירבו להתפנות. הציוד של התקליטן באירוע נתפס והוא זומן לשימוע. כוחות המשטרה במאמץ מתמיד על מנת לשמור על בריאות וביטחון הציבור, על האזרחים לגלות אחריות אישית ולהקפיד על ביצוע ההנחיות".
בניגוד להנחיות: חתונה המונית ברחובות
(צילום: נדב אבס)

עוד אמרו במשטרה כי "משטרת ישראל ממשיכה בפעילות אכיפה ופיקוח ברחבי הארץ, בדגש על ההגבלות באזורים המוגבלים שהוגדרו על-ידי הדרג המדיני, מניעת התקהלויות ואירועים המוניים בניגוד לתקנות, חובת הבידוד, חובת עטיית מסיכות במרחב הציבורי ופעילות בתי עסק בניגוד לתקנות. אמש החל תגבור של 500 חיילי צה"ל את שוטרי משטרת ישראל הפרוסים ברחבי הארץ, במסגרת המשך המאמץ הלאומי לשמירת שלום הציבור ובריאותו.
"בשבוע האחרון בוצעו ביקורים בבתי עסק רבים ברחבי הארץ, בהם אולמות וגני אירועים, הן באופן יזום והן בעקבות דיווח על חשד להפרות. בעקבות הפרות שזוהו על-ידי השוטרים פיזרה המשטרה התקהלויות אסורות, וכן ביצעה 90 שימועים בגין עריכת אירועים המוניים בניגוד לחוק לבעלי אולמות אירועים ולבעלי אירועים שערכו אותם בחצרות הבתים ובמרחב הציבורי. בתום שימועים אלו ניתנו עשרות אזהרות ודו"חות, וכן הוחלט על סגירתם של 14 אולמות וגני אירועים.
"בהקשר זה", הוסיפו, "המשטרה פתחה בחקירה בחשד לקיומה של חתונה רבת משתתפים בניגוד להנחיות בחיפה. במקרה אחר, אמש זומן לשימוע בעל מועדון בעיר חיפה שפעל על-פי החשד בניגוד ל'תו הסגול', בכך שנכחו במקום מבלים ללא ריחוק, ללא עטיית מסכה וכו'. בעל המועדון, שכבר הוזהר בעבר ונקנס, זומן לשימוע, ובתום ההליך המקום נסגר לשבוע.
"בנוסף, כוחות משטרת ישראל איתרו חתונה שהתקיימה על גג מבנה בתוך שכונת רמות בירושלים המוגדרת כאזור מוגבל, ובה כמאה משתתפים, בניגוד לחוק. השוטרים פעלו לפיזור ההתקהלות, ובמקביל רשמו דו"ח על סך 5,000 שקלים למארגנת האירוע".
בתוך כך, בשבוע האחרון נקנסו 8,471 בני אדם ברחבי הארץ בגין הפרות שונות של התקנות. ל-7,992 מהם נרשמו דו"חות בגין אי-עטיית מסכה במרחב הציבורי. אתמול נרשמו 1,243 דו"חות בגין אותה עבירה, ו-14 בעלי עסק נקנסו לאחר שעל-פי החשד לא שמרו על ההנחיות.