בהגרלת לוטו שהתקיימה ביום שלישי, 28 בנובמבר, זכה זוכה יחיד בפרס הראשון בלוטו בסך 20 מיליון שקל. הזוכה, גבר בשנות ה-40 לחייו, הוא חייל מילואים שגויס בצו 8 ויצא לחופשה, במהלכה מילא את הטופס שסידר לו את הפרס הגדול. הוא הגיע לבית מפעל הפיס יומיים לאחר ההגרלה כדי לאשר את הזכייה.
2 צפייה בגלריה
חייל מילואים זכה בהגרלת לוטו ב20 מיליון ש"ח
חייל מילואים זכה בהגרלת לוטו ב20 מיליון ש"ח
חייל מילואים זכה ב-20 מיליון שקל
(צילום: מפעל הפיס)
הזוכה עלה ארצה בשנות ה‏-90 מתוך מניעים אידיאולוגיים והשתכן במרכז הארץ, הקים משפחה ועוסק בתחום הפיננסים. הוא הודיע שהחליט לתרום חלק מהסכום למטרות צדקה.
"אני נוהג להשתתף בהגרלת הלוטו רק כשהפרס גבוה במיוחד", הוא ציין. "כך שיוצא שאני ממלא טופס לכל היותר חמש-שש פעמים במהלך השנה, ומשקיע בטופס לא יותר מ-30 שקל".
שבוע לאחר תחילת מלחמת חרבות ברזל גויס הזוכה והיה רחוק ממשפחתו במשך ימים רבים. "ביום קיום ההגרלה יצאתי בערב לחופשה בבית. בדרך הביתה חלפתי ליד דוכן מפעל הפיס וראיתי את גובה הפרס הראשון. משהו 'דיגדג' לי לעצור ולמלא טופס. לא יודע בדיוק להסביר, אבל הייתה לי תחושה פנימית שכרגע זה מה שאני אמור לעשות, וכך היה. החניתי את הרכב ויצאתי למלא טופס. מילאתי טופס בן 10 טבלאות ואת המספרים בחרתי באופן אקראי לחלוטין, בלי לחשוב יותר מדי או שתהיה להם משמעות כלשהי עבורי". 
הוא המשיך ושחזר: "יום למחרת הייתי עסוק טרוד בענייני היומיום, שכחתי בכלל שמילאתי טופס לוטו. נזכרתי שיש לי טופס בארנק רק כשעברתי ברחוב שוב ליד דוכן מפעל הפיס, והפעם ראיתי שגובה הפרס ירד לחמישה מיליון שקל. הבנתי שיש זוכה, ואף השתעשעתי עם עצמי במחשבה שהזוכה הוא אני". 
2 צפייה בגלריה
חייל מילואים זכה בהגרלת לוטו ב20 מיליון ש"ח
חייל מילואים זכה בהגרלת לוטו ב20 מיליון ש"ח
"כרגע אנחנו לא מתכוונים לספר לאף אחד, גם לא לילדים"
(צילום: מפעל הפיס)
הזוכה בדק את הטופס בשעות הערב של יום רביעי. "אשתי כיום עסוקה מעל הראש בהתנדבויות. היא מגיעה מותשת בערבים הביתה, ויוצא שהיא הולכת לישון יחסית מוקדם. בזמן שאשתי נכנסה לחדר השינה, בדקתי עם עצמי את טופס הלוטו. הטופס הכיל למעשה שתי זכיות – הפרס הראשון (20 מיליון שקל) והפרס השני (10 שקל). מיד קפצתי מהספה, רצתי לחדר השינה לבדוק שאשתי עדיין ערה, ניגשתי אליה ונישקתי אותה. היא פקחה עיניים והייתה מאוד מבוהלת. מיד הרגעתי אותה שסוף סוף יש חדשות טובות. 'אני רוצה שתבדקי את טופס הלוטו, יש מצב שזכינו'. אשתי גלשה לאתר מפעל הפיס וביחד עברנו על הטבלאות בטופס. תחילה הופיעה הטבלה שזכתה ב-10 שקל ואשתי אומרת לי: 'בשביל 10 שקל אתה מעיר אותי?'. מהר מאוד היא ראתה, בטבלה מתחת, שניחשתי את כל ששת המספרים והמספר החזק – ואני הוא הזוכה היחיד בהגרלה!".
"מיותר לציין שבאותו לילה, לא אני ולא אשתי הצלחנו לעצום עין ולישון. ישבנו ודיברנו בינינו מה עושים. אשתי שאלה אותי מה הדבר שאני הכי רוצה עכשיו. הדבר היחיד שעלה לי בראש הוא שאני רוצה לרכוש לעצמי מכשיר טלפון נייד חדש, כי הקיים כבר מקרטע, ואני שבועות דוחה את הרכישה. למעשה הבנתי שכבר יש לי את הדברים החשובים בחיים – אישה מדהימה, ילדים מוצלחים, בית, עבודה. לא חסר לנו כלום". 
יחד עם אשתו, בסופו של דבר הזוכה קיבל החלטה. "אני מרגיש שנבחרתי כדי לעשות טוב, ולכן חלק מכספי הזכייה ילכו למטרות צדקה ולמעשים טובים. את היתרה אנחנו נפקיד בתוכנית חיסכון בבנק. אנחנו לא מתכוונים לכסות את המשכנתה, וכרגע גם לא מתכוונים לספר לאף אחד בדבר הזכייה, גם לא לילדים. הכול עדיין טרי, והמצב הכללי במדינה לא פשוט. אני לא מרגיש שזה הזמן המתאים לצאת לחופשה חלומית או לרכוש נכס נוצץ מנקר עיניים, זה פשוט לא אני".