3 צפייה בגלריה
משה חוגג. יישאר במעצר
משה חוגג. יישאר במעצר
משה חוגג. יישאר במעצר
(צילום: רדאד ג'בארה)
אחרי שנחשף ב-ynet כי המשטרה חתמה על הסכם עד מדינה בפרשת "המשחק הגדול" שבמסגרתה נעצרו איש העסקים משה חוגג ושבעה ממקורביו, הסכימו הבוקר (רביעי) עורכי דינו משה מזור ועמית חדד על הארכת מעצר נוספת של חוגג בשבוע נוסף - עד ליום רביעי.
חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שהשתתפו בדיון, רפ"ק אריאל פרידמן ורפ"ק רויטל טחן, הסבירו לסנגורים כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה - ועל כן יש להם יסוד לבקש עשרה ימי מעצר נוספים.
3 צפייה בגלריה
אריאל פרידמן
אריאל פרידמן
רפ"ק אריאל פרידמן בבית המשפט, הבוקר. "התפתחות דרמטית בחקירה"
(צילום: מוטי קמחי)
תיעוד מבית המשפט בראשון לציון: עורכי דינו של חוגג מסתודדים עם החוקרים
(צילום: טל שמעוני, אלי סניור)

אתמול נודע כי יאח"ה חתמה על הסכם עד מדינה עם אחד הגורמים המעורבים, ובתמורה לעדותו וחומרים שימסור לא יינקטו נגדו צעדים פליליים. בשל צו איסור פרסום שעדיין מוטל על פרטי הפרשה לא ניתן בשלב זה להרחיב על זהותו של העד ועל התנאים שקיבל. עם זאת ניתן לפרסם שהוא שופך אור בין השאר על החשד לעבירות מין הנכללות בתיק, חשד שהועלה נגד חוגג.
ההסכם נחתם במעמד עורך דינו של החשוד, לאחר שבמשטרה בדקו את החומר שהוא העביר וקיבלו הסכמה מיועצים משפטיים שלפיה אכן מדובר בראיות לכאורה לעבירות פליליות.
שישה ימים חלפו מאז חשיפת החקירה ומעצרם של חוגג, בעלי בית"ר ירושלים, ומעורבים נוספים בחשד לשורה ארוכה של עבירות, בהן קבלת דבר במרמה והלבנת הון.
3 צפייה בגלריה
עמית חדד ועדי כרמלי עורכי דינו של משה חוגג בהארכת המעצר בשלום ראשון לציון
עמית חדד ועדי כרמלי עורכי דינו של משה חוגג בהארכת המעצר בשלום ראשון לציון
עורכי דינו של חוגג, עמית חדד ועדי כרמלי, בדיון הארכת המעצר הבוקר
(צילום: מוטי קמחי)
עורכי דינו של חוגג, חדד ומזור, מסרו בעקבות הארכת המעצר: "אנו בטוחים שבסיומה של החקירה תוכח חפותו של מרשנו ולפיכך ועל מנת לאפשר למשטרה להגיע לחקר האמת הסכמנו לבקשה להאריך את המעצר בשבעה ימים נוספים. משה חוגג משתף פעולה באופן מלא עם חוקריו בטוח בחפותו ונתמך על ידי רעייתו ובני משפחתו. בימים האחרונים אנו עדים להמשך פרסומים שקריים שמקורם בבעלי אינטרסים ואנו ממליצים לתת למשטרה לסיים את עבודתה לפני חריצת דינו של מרשנו".
בדיון בהארכת המעצר שהתקיים שלשום לאחד החשודים – המקורב ביותר לחוגג – עלה כי המשטרה מחזיקה ברשימה של עשרות עדים שהיא צריכה לחקור בתקופה הקרובה. במסמך סודי שהציגו החוקרים לשופט הם פירטו את פעולות החקירה הצפויות.
כבר עם תחילת החקירה ב-2019 זכתה המשטרה לשיתוף פעולה מצד גורמים שעבדו בעבר עם חוגג וחלקם אף ניהלו נגדו תביעות אזרחיות. אלא שהסכם עד המדינה הוא בעל ערך רב יותר, מאחר שהוא אמור לאפשר לחוקרים לקבל תמונה על עבירות פליליות לכאורה עם מי שמודה שביצע אותן.
חוגג נחשד בין היתר בעבירות של איסור הלבנת הון, קשירת קשר לפשע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסה במזיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות לפי פקודת הסמים המסוכנים, מתן אלכוהול לקטינים ועבירות מין. יחד עמו נעצרו שבעה חשודים אחרים בגין עבירות הונאה מתחום המטבעות הקריפטוגרפיים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים.

תיק החקירה נגד חוגג נפתח ביאח"ה ב-2019 לאחר שהחל להגיע מידע על התנהלות בעייתית שלו לכאורה. עדות של אדם שעבד בחברה של חוגג הצביעה על חשד לכאורה לעבירות פליליות שנעשות בכסות החברות בבעלותו של איש העסקים. בעקבות מידע זה פנו חוקרי יאח"ה לבית המשפט וקיבלו צווים לביצוע האזנות סתר. החוקרים מימשו את הצווים וערכו בין היתר האזנות לחוגג ולכמה ממכריו, בהם עדי שלג, לשעבר שותפו של בעלי בית"ר ירושלים ואחד העצורים בפרשה (בעבר היה שלג עד מדינה במשפטו של נוחי דנקנר).
במהלך החקירות עד עתה, הטיחו החוקרים בחוגג חשדות שקשורים לשלושה פרויקטים: ניבוי תוצאות עתידיות של אירועים בחברת סטוקס, פרויקט סירין שאמור לפתח טלפון חדש ופרויקט לידקוין שאמור לקשר בין עסקים על ידי פלטפורמות מסחר. לטענת החוקרים, חוגג גייס מאות מיליוני שקלים לפרויקטים הללו, אך בפועל "הבריח" את הכסף למטרות אישיות ואחרות.