הקלטות המתפרעים נחשפות לראשונה ב-ynet
(צילום: משי בן עמי)

עשרות צעירים, המזהים עצמם עם ארגון הימין הקיצוני להב"ה, נערכו במהלך מבצע "שומר החומות" לתקוף אזרחים ערבים תחת סיפור כיסוי של הפגנה- ורגע לפני אירוע שיכול היה להסתיים אפילו במוות, המידע הועבר למשטרה שהצליחה למנוע את ההתארגנות. בעקבות ההקלטות, תשעה יהודים נעצרו עם כלי תקיפה שונים.
בהקלטות שנחשפות הבוקר (ראשון) לראשונה ב-ynet, נשמעים הפעילים מתבטאים במונחים של "פיגוע" ומתכוננים לעשרות משתתפים פעילים. "יאללה תגיעו, אנחנו 40-30, אם נהיה 80-70 נעשה פיגוע", אמר אחד מהם בהקלטה שנשלחה לחברי הארגון. אותו פעיל תיאר שכבר הותקף אזרח ערבי באותו היום ואמר: "תאמינו לי, עשינו את שלנו היום. מפנים איזה ערבי מרמי לוי. זאת רק ההתחלה".
6 צפייה בגלריה
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
נערכים להפגנה
6 צפייה בגלריה
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
קבוצת הפעילים בטלגרם
בהתכתבויות שקדמו להתארגנות ציינו הפעילים שהכינו מבעוד מועד צמיגים ובקבוקי תבערה. אחד הפעילים אף הקליט את עצמו מתדרך את חבריו לפני התקיפה. "מה, אסור לי להפגין? אני רוצה להביע את הדעה שלי בתור אזרח. נעשה את מה שאנחנו רוצים לעשות מעבר, אבל מבחינת החוק אנחנו באים להפגין, נקודה", תדרך הפעיל והצהיר: "אין לי בעיה לשבת בבית סוהר, היום אני לוקח נשמה של ערבי".
בהקלטה נוספת, שנוטרה על-ידי תחקירני רשת עצמאיים, נשמע פעיל שמתפאר אחרי שחבריו התנפלו על ערבי. "באמא שלי, אנחנו חמישה חבר'ה בדרך ממגדל העמק לעפולה. עולים על האוטובוס ורואים נהג ערבי", סיפר. "מטר קונגו (אחד מחבריו) מתחיל לריב איתו, משטרות, פיצוצים באוטובוס. תופסים אותו במשטרה, זה בלגן". אך למרות התקיפה של הנהג - מקליט ההודעה אמר שהתלונה שהגיש במשטרה לא מפריעה לו, והחבורה ממתינה לאוטובוס הבא לעפולה. "ז** על מה שמדברים, צריך לשחוט את הערבים האלה", פסק אחד פעילי הארגון. "זהו, חלאס. נגמר הצחוקים".
6 צפייה בגלריה
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
פעילי ימין קיצוני בהתכתבות נגד ערבים
"שכל עפולה תגיע"
במשטרה אמרו בתגובה כי "תחנת עפולה התמודדה בשבועות האחרונים עם עשרות מוקדים של הפרות סדר אלימות שכללו זריקות אבנים, הצתות, תקיפות שוטרים וחסימות צירים מרכזיים. במסגרת זו נעצרו עשרות חשודים ונגד חלק מהם הוגשו כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים. בעקבות מידע שהגיע לידי משטרת ישראל על צעירים יהודים שמתכננים לבצע הפגנה אלימה כלפי ערבים, בוצעה פעילות אכיפה שבה נעצרו תשעה חשודים בשתי פעילויות שונות כאשר ברשותם כלי תקיפה שונים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד כל אירוע אלימות והפרת סדר הפוגעים בבטחון הציבור, תעצור את פורעי החוק ותמצה עימם את הדין".