חיילים צפון קוריאנים קיבלו פקודה לירות-כדי-להרוג, במטרה למנוע מנגיף הקורונה להגיע למדינה מסין. כך סיפר מפקד הכוחות האמריקניים בדרום קוריאה.
למערכת הבריאות של צפון קוריאה הנחשלת אין את הכלים להתמודד עם התפשטות מגפה. מאז שנגיף הקורונה החל להתפשט בסין ובשאר העולם צפון קוריאה לא אישרה שיש נדבקים בשטחה.
2 צפייה בגלריה
נגיף הקורונה
נגיף הקורונה
קים ג'ונג און וחיילים עם מסכות בזמן משבר הקורונה
(צילום: AFP)
בחודש ינואר סגרה צפון קוריאה את הגבול שלה עם בעלת הברית סין, כדי למנוע מהנגיף להגיע אליה. בחודש יולי התקשורת הממלכתית דיווחה שהמדינה העלתה את רמת הכוננות לדרגה הגבוהה ביותר.
רוברט אברמס, מפקד הכוחות האמריקניים בחצי האי קוריאה, אמר שסגירת הגבול הגבירה את הדרישה להברחת סחורות – מה שגרם לרשויות להתערב. הוא סיפר שצפון קוריאה הקימה "אזור חיץ חדש, קילומטר אחד או שניים מהגבול הסיני".
2 צפייה בגלריה
אוטובוס ב פיונגיאנג צפון קוריאה חשש מ נגיף וירוס קורונה
אוטובוס ב פיונגיאנג צפון קוריאה חשש מ נגיף וירוס קורונה
חיטוי באוטובוס בפיונגיאנג
(צילום: רויטרס)
"כוחות מיוחדים של צפון קוריאה פועלים שם. הם קיבלו פקודה לירות-כדי-להרוג", אמר המפקד האמריקני על הכוננות בגבול עם סין. לפי אברמס סגירת הגבול הגבירה את השפעות הסנקציות הכלכליות שהוטלו על צפון קוריאה בגלל תוכנית הגרעין שלה. המפקד האמריקני ציין שהייבוא מסין צנח ב-85%.
צפון קוריאה מתמודדת בימים אלה עם נזקי סופת הטייפון מייסאק, שלפי התקשורת המקומית הרסה יותר מאלפיים בתים. אברמס אומר שכתוצאה מכך הוא לא מצפה ל"פרובוקציה משמעותית" של פיונגיאנג בעתיד הקרוב - למרות שהיא עשויה להציג כלי נשק חדשים בחודש הבא – בחגיגות לציון 75 שנה להקמת מפלגת השלטון. "כרגע הצבא מתמקד בעיקר בהתאוששות של המדינה ובסיוע לבלום את סכנת נגיף הקורונה", אמר המפקד האמריקני.