השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ביקר הבוקר (ג') את אריה שיף, הנאשם בהמתה בקלות דעת לאחר שירה למוות בפורץ לרכבו. השר סייר בביתו של שיף בערד, יחד עם אשתו ובנו בן, המנהל קמפיין למען אביו. אוחנה הגדיר את שיף "אזרח למופת" וקרא לפרקליטות לבטל את כתב האישום שהוגש נגדו.
2 צפייה בגלריה
אמיר אוחנה בביקור אצל אריה שיף
אמיר אוחנה בביקור אצל אריה שיף
"זה הזמן לתקן ולבטל את כתב האישום". אוחנה בביתו של שיף
בפגישתם, אמר השר אוחנה לשיף כי "כתב האישום נגדך לא צריך היה להיות מוגש, ומשהוגש – צריך לבטלו". לאחר הביקור הוסיף אוחנה: "אם אריה שיף היה מתעמת עם חוליית העבריינים כשהוא איננו חמוש, יש להניח שהיה משלם על כך בחייו. הוא פעל באופן שמתיישב לחלוטין עם החוק, המעניק פטור מאחריות פלילית בנסיבות אלה".
לדברי השר, "אריה שיף הפך בעל כורחו לסמל. ביקשתי לחזק אותו. בעיניי הוא אזרח למופת. אני קורא לרשויות החוק, לפרקליטות ולבתי המשפט לחזור למקורות: החוק נועד להגן על אנשים כמו אריה שיף מפני העבריינים שממעשיהם התגונן. זה הזמן לתקן ולבטל את כתב האישום. לשלוח מסר חד וברור לעבריינים שדמם בראשם, ולאזרחים שומרי החוק - שחייהם ורכושם אינו הפקר".

2 צפייה בגלריה
אמיר אוחנה בביקור אצל אריה שיף
אמיר אוחנה בביקור אצל אריה שיף
"אזרח למופת". אוחנה בביקור בביתו של שיף
שיף הודה לאוחנה על הביקור. "אני מאמין בחפותי. הביקור התקיים באווירה טובה", אמר שיף. "אני לא רואה את מה שקורה עכשיו כבעיה רק של הנגב, אלא בעיה של כל המדינה. תחושת ביטחון זה לא רק הרגשה. אין כאן ביטחון נקודה. מדינה שבה לאזרח אין זכות הגנה עצמית, זכות הגנה על משפחתו ונכסיו, בעצם שומטת את הקרקע מזכותה שלה להגן על כל אלה. הרי הכלל מורכב מפרטים, מאזרחים".
בנו, בן, אמר כי "אנחנו מאוד מעריכים כל גורם שמבקש לעזור לאבא שלי. אנחנו רוצים לתקן את חוק דרומי. קיבלתי רושם שסדר העדיפויות צריך להשתנות. יש מפכ"ל חדש ואנחנו מקווים שהוא ישליט קצת ריבונות פה בנגב". על ביקורו של אוחנה הוסיף בן: "אנחנו מרגישים שהוא תומך בנו. אבא שלי הוא אדם טוב לב והוא רוצה להאמין שזה ייגמר בצורה הטובה ביותר".
סנגוריו של שיף אמרו כי "אנו סבורים שלא היה צריך להעמיד את אריה שיף לדין. זכותו של כל אדם במדינה להגן על עצמו, על אשתו ורכושו. אין לנו ספק שאריה שיף היה בסכנת חיים. שלושה רעולי פנים. אשתו בתוך הקרוואן. אם זה לא המקרה של הגנה עצמית - אז מתי? טוב עושה השר אוחנה שהגיע אליו. טוב שהשר נותן לאנשים תחושה שהם לא שטח הפקר במדינה".