הפרקליטות הגישה היום (ב') כתב אישום נגד ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו שהפך לימים לעד מדינה נגדו בפרשות 1000 ו-2000. במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו, הוא יודה בעובדות ויורשע בעבירה המיוחסת לו. הצדדים יעתרו במשותף לעונש של שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 700 אלף שקל.
לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן
1 צפייה בגלריה
ארי הרו עם נתניהו
ארי הרו עם נתניהו
ארי הרו עם נתניהו
(צילום: אלכס קולומויסקי )
בכתב האישום שהגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית משפט השלום בראשון לציון מיוחסות לו עבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל שהייתה בבעלותו. בנוסף הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לעורך הדין הראל ארנון, שייצג את הרו וייעץ לו בעניין חברת 3H גלובל, כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות סיוע לקבלת דבר במרמה והלבנת הון.
על פי כתב האישום, הרו שימש מינואר 2014 ועד לינואר 2015 ראש הסגל בלשכתו של ראש הממשלה נתניהו. כתנאי לכניסתו לתפקיד, התבקש הרו להסדיר את נושא ניגוד העניינים, ולשם כך למכור את אחזקותיו ולנתק זיקותיו לחברת 3H Global Ltd. בעקבות דרישה זו, מכר הרו את החברה לחברו במכירה פיקטיבית למראית עין, כך שתישמר זיקתו של הרו לחברה. לפני עריכת הסדר ניגוד העניינים המציא הרו ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה את הסכם המכירה, ממנו עולה מצג לפיו הוא ינתק כל זיקה לחברה.
לאחר שחתם על הסדר ניגוד העניינים ולאור המצג שהציג, קיבל הרו את אישור היועצת המשפטית ומשרד המשפטים לכניסה לתפקידו כראש הסגל. עוד על פי כתב האישום, הרו ביצע פעולות בניגוד עניינים בקשר לפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה ונשיא מדגסקר. הרו סייע בתיאום הפגישה בין נשיא מדגסקר לראש הממשלה, כשהוא פועל במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרס האישי שלו בהצלחתה של H3, ממנה לא ניתק זיקה.
על פי כתב החשדות שנשלח לארנון, הוא שימש כעו"ד במכירה הפיקטיבית וסייע בהוצאתה לפועל, ועל כן הוא חשוד בסיוע לקבלת דבר במרמה. בנוסף, הוא חשוד כי ביצע פעולות ברכוש אסור בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, במטרה להסתיר או להסוות את מקורו ואת זהות בעלי הזכויות בו. התיק טופל תחילה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ובהמשך בפרקליטות מיסוי וכלכלה על-ידי עו"ד מורן ברטפלד מפרקליטות מיסוי וכלכלה, ונחקר על ידי יאח"ה בלהב 433 שבמשטרת ישראל.
עורך דין ד"ר הראל ארנון, המיוצג על ידי עורך דין ירון קוסטליץ, מסר בתגובה לשימוע לקראת העמדתו לדין: "על אף עגמת הנפש שבקבלת ההודעה, אני חש הקלה כי חקירה שהחלה לפני כחמש שנים מתקרבת לסיומה. כעת, אני מאמין כי נצליח לשכנע את הפרקליטות שיש לסגור את התיק".