נהג ומאבטח בחברת בלדרות כספים חשודים כי היו מעורבים ב"שוד של עצמם", שבמהלכו נגנבו מהרכב המאובטח שלהם שקים עם 10 מיליון שקלים במזומן. החשודים - באסל כעביה (26) מהיישוב כעביה, ומוחמד ג'ואמיס (45) מזרזיר - נעצרו בעקבות סתירות בעדויותיהם, והחשד הוא ששיתפו פעולה עם הגנבים. הם מכחישים זאת.
1 צפייה בגלריה
רכב בלדרות משוריין
רכב בלדרות משוריין
רכב בלדרות משוריין. אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
האירוע התרחש ביום ראשון בצהריים, אז התקבל דיווח במשטרה מהשניים שלפיו אלמונים שעטו כובעי משטרה שדדו וחטפו אותם. השניים אותרו סמוך לקיבוץ מגל שבאזור חדרה, והובאו לתחנת משטרת טייבה על-מנת להגיש תלונה.
השניים - שאחד מהם (ג'ואמיס) היה בעברו קצין בצה"ל ועבד בשירות בתי הסוהר - סיפרו לחוקרים כי במהלך נסיעת עבודה ברכב הבלדרות, בצומת ניצני עוז בכביש 57, רכב אחר חסם את דרכם, וממנו ירדו אותם אנשים שחבשו כובעים משטרתיים. הללו, כך נטען, הזדהו כשוטרים, תקפו אותם, התיזו עליהם גז פלפל, כפתו אותם באזיקים, חטפו אותם - והשאירו אותם ליד קיבוץ מגל.
השודדים עצמם נמלטו עם שקי הכסף שהיו ברכב הבלדרות. השניים הוסיפו כי השודדים לא לקחו מהם את כלי הנשק שהיו ברשותם ונועדו לאבטחת הכספים, וגם לא לקחו מהם את הטלפונים שלהם. אחד מהם סיפר כי למרות היותו אזוק - הוא הצליח להשתמש בטלפון ולהזעיק את המשטרה.
במשטרה פתחו בחקירה והצליחו לאתר את רכב הבלדרות נטוש סמוך למושב ניצני עוז כשהכספת בתוכו פתוחה, אך ללא סימני פריצה. שקי הכסף שהיו בתוכה, בשווי 10 מיליון שקלים, נגנבו. לאחר מסירת העדויות החוקרים הבחינו בסתירות ביניהן: בין היתר אחד מהם טען כי הכספת ברכב הייתה סגורה והשני טען כי הכספת הייתה פתוחה.
השניים נחקרו באזהרה בחשד למעורבות בשוד ונבדק אם הוא בוצע בתיאום איתם. הם כאמור הכחישו בחקירתם את המיוחס להם. ביום שני הם הובאו לבית משפט השלום בפתח תקווה ומעצרם הוארך בשלושה ימים. הערב (יום ד'), בתום ימי המעצר, הוארך מעצרם ביממה נוספת.