3 צפייה בגלריה
לוטו כדורי לוטו מפעל הפיס
לוטו כדורי לוטו מפעל הפיס
לוטו כדורי מפעל הפיס
(צילום: קובי קואנקס)
פרקליטות מחוז חיפה הגישה לאחרונה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד תושב חולון בן 32. הפרקליטות מייחסת לו עבירות של סחיטה בכוח, סחיטה באיומים, חבלה בכוונה מחמירה ובשתי עבירות של החזקת אגרופן או סכין שלא כדין.
כתב האישום הוגש בעקבות תלונה של תושב העיר כרמיאל, שסיפר לחוקרי המשטרה כי לפני 20 שנה הייתה לו חברה שהלוותה לו סכום שבין 20 ל- 30 אלף שקלים, שהוחזרו לה. בחודש אוקטובר האחרון, נפוצה בעיר מגוריו שומעה שכביכול זכה בסכום כסף גדול בהגרלת הלוטו.
ולפי העדות, ב- 6 בדצמבר 2021, בשעות הערב, התקשר המואשם אל המתלונן וביקש להיפגש עמו. המואשם הגיע יחד עם בן דודה של חברתו לשעבר אל בית המתלונן. המואשם טען כי המתלונן חייב לחברתו לשעבר סכום של 150 אלף שקלים, אותו לווה ממנה בעת שהיה בן זוגה, והסביר לו כי הוא "קנה" את החוב שעומד כעת על 200 אלף שקלים.
לפי העדות, ב- 6 בדצמבר 2021, בשעות הערב, התקשר המואשם אל המתלונן וביקש להיפגש עמו. המואשם הגיע יחד עם בן דודה של חברתו לשעבר אל בית המתלונן. המואשם טען כי המתלונן חייב לחברתו לשעבר סכום של 150 אלף שקלים, אותו לווה ממנה בעת שהיה בן זוגה, והסביר לו כי הוא "קנה" את החוב שעומד כעת על 200 אלף שקלים.
3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה אלימות אונס תקיפה מינית
אילוסטרציה אלימות אונס תקיפה מינית
אילוסטרציה אלימות אונס תקיפה מינית
(צילום: shutterstock)
המואשם דרש את תשלום החוב מיידית, אך המתלונן ציין כי אינו יודע במה מדובר, ואין חוב כספי. המואשם היכה אותו במכת אגרוף באזור הצוואר ואיים כי יפגע בו, ושלף מולו סכין.
עוד עולה מעדות המתלונן כי בן דודה של החברה לשעבר, תפס את המואשם והרחיקו מהמתלונן. המואשם אמר למתלונן כי עליו "להראות נכונות" באמצעות תשלום ראשוני של 50 אלף שקלים, אך האחרון שב וטען כי אינו יודע במה מדובר. המואשם אמר לו: "נחכה ונראה".
במשך יומיים התקשר המואשם אל המתלונן, אך הוא לא ענה לשיחות. התובע, עו"ד מיכאל יפרח מפרקליטות מחוז חיפה, טען כי ב- 1 בדצמבר 2021 המתין המואשם, שהיה מצויד באגרופן, עם אדם נוסף שזהותו אינה ידועה סמוך לביתו של המתלונן בכרמיאל. לאחר שהמתלונן נכנס למכוניתו, עצרו הנאשם והאחר את רכבם במרכז הכביש צמוד למכוניתו של המתלונן. הנאשם יצא מרכבו ודרש מהמתלונן להיכנס למכוניתו אך הוא סירב.
3 צפייה בגלריה
הממילוי לוטו
הממילוי לוטו
הממילוי לוטו
(צילום: shutterstock)
בשלב זה, פתח המואשם את דלת הנהג, ובעוד המתלונן ישוב בכלי הרכב, היכה אותו באמצעות האגרופן בפניו מכה אחת בעוצמה, והמשיך ותקף אותו באגרופים בראש ובפניו.
בעוד המתלונן מנסה להתגונן מפני המואשם, פתח האדם הנוסף את הדלת שליד הנהג, משך את המתלונן החוצה, הפיל אותו לרצפה ובעט בפלג גופו העליון. השניים תקפו את המתלונן וגרמו לו חבלה. המתלונן החל לצעוק והשניים נכנסו לרכבם ונמלטו מהמקום.
"איך ששמתי את המפתחו ברכב ראיתי מולי את המואשם", סיפר המתלונן לחוקרי המשטרה והוסיף: "הוא אמר לי 'בוא, יא בן זונה, תעלה לרכב'. היה איתו עוד בחור. אמרתי לו, 'בחייאת, תעזבו אותי'. הוא פתח את הדלת והביא לי פיצוץ עם אגרופן לתוך הפנים. הוא המשיך לתת לי מכות. הבחור השני הוציא אותי מהרכב ושניהם נתנו לי מכות. צעקתי לעזרה והם עזבו. הגעתי לחניון סמוך, שם הסתתרתי והתקשרתי לאשתי. אמרתי לה, 'מאמי אני לא יכול לדבר תזמיני משטרה דחוף'. פיצצו אותי עם אגרופן וירד לי מלא דם מהראש".
כתוצאה מהתקיפה, נגרמו למתלונן שברים מרובים. הוא אושפז 17 ימים בבית חולים, במהלכם עבר שני ניתוחים מורכבים. בקרוב, ידון בית המשפט בבקשת התביעה להורות על הארכת מעצרו של המואשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.