צפו: השריפה בקניון בקלנסווה
(צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)

קונים פונו בצהריים (שבת) מקניון "Z סנטר" בעיר קלנסווה שבשרון בעקבות שריפה שפרצה במקום. המבנה, שנבנה לפני שנתיים, נשרף כליל, וצוותי כיבוי שהוזעקו למקום פעלו במשך כמה שעות כדי להשתלט על השריפה.
25 צוותים הוזעקו למקום מכל תחנות האזור. משירותי הכבאות וההצלה נמסר כי עשן כבד אפף את האזור וכי כתוצאה מהאש קרסה הקומה העליונה במבנה. שבעה בני אדם, בהם שוטר אחד, נפצעו באורח קל. שניים מהנפגעים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.
8 צפייה בגלריה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
השריפה בקלנסווה, בצהריים
8 צפייה בגלריה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
הקניון השרוף
8 צפייה בגלריה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
שריפה במתחם z סנטר בקלנסווה
תושבים מתגודדים מחוץ למרכז הקניות
(צילום: יובל חן)
תושבים רבים מקלנסווה, טייבה ושער אפרים, שמספרם יחד נאמד ב-80 אלף, אמרו כי אף כבאית לא הגיעה ב-20 הדקות הראשונות, והלינו על כך שהתחנה הקרובה ביותר נמצאת ביישוב כוכב יאיר. בעקבות החום העז וגודלה של השריפה, מסרו שירותי הכבאות, רכבי הכיבוי התרחקו מהמבנה ופעלו לכיבויה מרחוק. לפני כן נרשם קושי בהגעה אל המקום לאור עומס מבקרים שנרשם באזור. המשטרה מסרה כי שוטרים מתחנת טייבה הוזעקו לקניון ופעלו לפינוי המבנה ולהרחקת סקרנים.
טפסר-משנה דני יוספסברג, מפקד תחנת השרון בשירותי הכבאות וההצלה, סיפר כי "הדליקה פרצה במבנה מסחרי בקלנסווה ובמקום פועלים כ-20 צוותי כיבוי. המבנה מכיל קומת משרדים וקומה מסחרית. יש בעירה כללית של כל המבנה, ואנחנו, כוחות הכיבוי, מרכזים מאמץ למניעת התפשטות של השריפה לצד המזרחי, שם ממוקם מתקן גז".
נציב הכבאות דדי שמחי שהגיע לזירה אמר כי "המבנה במצב של טוטאל-לוס, קרס. זה מראה מה הסכנה של האש". שמחי אמר כי נסיבות הדליקה עדיין נבדקות, בהן גם טענות לעבודות שיפוץ שייתכן וגרמו לשריפה.