ראש האופוזיציה בנימין נתניהו החליט על סדרה של שינויים דרמטיים במצודת זאב - ובימים הקרובים הוא מתכוון למנות יועץ פוליטי חדש עם רזומה של אמירות בעייתיות: איקי כהן.
כהן טרם נכנס לתפקידו הרשמי, אבל בימים האחרונים מעורב בכמה מהלכים פוליטיים הקשורים במאבקים פנימיים בתוך המפלגה. גורם בכיר בליכוד סיפר כי כהן עומד מאחורי ההחלטה לפטר את שני העוזרים האישיים של מנהלת הלשכה, חני בלייויס, הנחשבת לאשת הסוד של בנימין ושרה נתניהו. אתמול (יום חמישי) נתניהו אישר לפטר גם אותה, לאחר שהדרישה לכך עלתה על ידי חברי מזכירות הליכוד, ומכתב השימוע שלה צפוי לצאת בתחילת השבוע.
4 צפייה בגלריה
איקי כהן
איקי כהן
הסתבך באמירות קשות. כהן
שני העוזרים, קובי צרפתי והחתן של מנהלת הלשכה, טל מג'נל, כבר קיבלו מכתבי שימוע לפני פיטורים. חברי מזכירות הליכוד פנו להנהלת המפלגה בדרישה לפטר את בלייויס בין היתר בעקבות תנאי ההעסקה שלה: שכר של 30 אלף שקל בחודש, ג'יפ שכור צמוד ושני יועצים, כאשר אחד מהם, כאמור, הוא החתן שלה.

כהן לח"כ גולן: "הלוואי שהיית מת". לברק: "נרדוף אותך"

היועץ הפוליטי איקי כהן נחשב לתומך נלהב של נתניהו ובעברו הרחוק היה מקורב לגדעון סער. מינויו כיועץ פוליטי של יו"ר הליכוד יכול להביך מאוד את נתניהו על רקע התבטאויות עבר קיצוניות שלו, ולאחר שפוטר מרשות הדואר בעקבות דו"ח מבקר המדינה. בשנה וחצי האחרונות העלה ציוצים ופוסטים ברשתות החברתיות שבהם לא בחל באיומים ובגידופים.
4 צפייה בגלריה
אהוד ברק נחת בנתב"ג
אהוד ברק נחת בנתב"ג
כהן תקף את ברק: "נרדוף אותך"
בפברואר 2020 השיב לאיש שמאל שהתווכח איתו: "בן כלב זונות. מאחל לך שתמות כלב בן כלב. מבטיח לרצוח אותך ברגע שאראה אותך". לאדם אחר ברשת כתב: "תקשיב, חתיכת כלב מכולב. שלא תפגוש אותי ברחוב כי אתה גמור. מבטיח לך". במאי 2021 היה לכהן מה לכתוב גם על נשיא טורקיה: "ארדואן הומו יא בן של זונה".
ביולי 2020 הוא תקף את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק וכתב עליו: "פדופיל ואנס. עכשיו נרדוף אותך. אנחנו יודעים איפה אתה גר".
לח"כ יאיר גולן כתב: "אתה בן זונה. הלוואי שהיית מת ולא עמנואל מורנו הי"ד או אח שלי. כלב מכולב שכמוך". אנשי לה פמיליה, שהפגינו עם השלט של "שמאלנים בוגדים", דווקא קיבלו מכהן מחמאה: "אלופים. אין עליכם".
4 צפייה בגלריה
יאיר גולן
יאיר גולן
כהן לח"כ גולן: "הלוואי והיית מת"
(צילום: קובי קואנקס)
כהן גם הפיץ תיאוריות קונספירציה לפיהן הבחירות האחרונות לכנסת זויפו על ידי ועדת הבחירות המרכזית וכתב: "יש פרוטוקולים שלמחנה הימין יש כבר 61 מנדטים. ועדת הבחירות שיחקה בתוצאות".
בשנת 2003 הופסקה עבודתו של כהן כעוזרו של מנכ"ל רשות הדואר, בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה שפורסם נגדו. הסתבר כי כהן כתב במסגרת עבודתו ברשות הדואר דו"ח על עובדים ונטייתם הפוליטית, שבו קרא להדיח מתפקידם עשרות בכירים ברשות המזוהים עם מפלגת העבודה. "צריך להחליפו באיש המשרד מטעמנו"; "טיפוס דוחה וכמובן איש מפלגת העבודה"; "לא אוהב לעבוד אבל איש המחנה הלאומי וזה חשוב" היו חלק מחוות הדעת שכתב.
כהן סירב להגיב. מהליכוד נמסר בתגובה על הכוונה לפטר את מנהלת הלשכה של נתניהו: "הידיעה על חני בלייויס איננה נכונה".